Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > MHP'den çözüm paketine itiraz

MHP'den çözüm paketine itiraz
MHP'li Erdoğan, çözüm paketinin, Meclis'te görüşülmemesi gerektiğini savundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın yürürlüğe girdiği takdirde, ülkenin gündemine yeniden hukuki belirsizliklerin, faili meçhullerin ve bu kanunla korumaya alınanların yapacağı yeni hukuksuzlukların damgasını vuracağını ileri sürdü.

Bölücü ve yıkıcı unsurların dayattığı etnik temelli özerklik ve otonom çağrılarının biraz daha cesaretleneceğini ve ülkenin yeni bölünme senaryoları ile karşı karşıya kalacağını iddia eden Erdoğan, tasarının Anayasa'ya aykırı olduğunu savundu. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Tasarı, Lozan Antlaşması hükümlerine göre elde edilen hükümranlık hakkını tartışmaya açmaktadır ve bu anlaşmanın lafzı ve ruhuyla bağdaşmamaktadır.

Tasarı, karanlık bir sürece ülkemizi ve milletimizi sürüklemektedir; şu anda var olan ya da olmayan terör örgütlerinin benzer taleplerle devletimizin ve milletimizin karşısına çıkmasına davetiyi çıkarmaktadır.

Bu yasa tasarısı, Türk milletine ait olan egemenliğimizin tartışılmasına ve paylaşılmasına yol açacak yanlış bir anlayışa sebep olabileceğinden, Gazi Meclisimizde görüşülmelidir. Bu kanun tasarısı, hükümet tarafından geri çekilmelidir."

ntvmsnbc.com, 07.07.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.