Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Oktay Vural: Başbakan, TOKİ'ye girip ev sahibi olmalı

Oktay Vural: Başbakan, TOKİ'ye girip ev sahibi olmalı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan'ın açıklanan mal varlığını eleştirerek,"Başbakan'ın bir evinin bile yok. TOKİ'ye girip bir ev sahibi olması gerekir. Seçimde belki 'Başbakan'a bir ev kampanyası' başlatırlar." dedi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Vural, Ramazan dolayısıyla temennilerini dile getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in açıklamalarını eleştiren Vural, "Çirkin ve çirkefleşen üslubunun Erdoğan ve diğerlerinin paçalarının tutuştuğunu ortaya koyuyor." diye konuştu.

 

"Sanırsınız ki küçük dağları Hüseyin Çelik yaratmış." diyen Vural, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu. Temel fıkrası anlatan Çelik'e Nasrettin Hoca fıkrası ile cevap veren Vural, "Bunlar eninde sonunda makam mevkilerini kaybedecekler, bunun için ağlıyorlar. 2015 sonu bunların sonu olacak, MHP hep varolacak ama siz olmayacaksınız." şeklinde konuştu.

"BÜLENT ARINÇ BAŞBAKANIN EVİNİN OLMADIĞINI DUYUNCA AĞLAMIŞTIR"

"Başbakan 10 Ağustos'ta milleten silleyi yiyince Esad'a danışmanlık yapacaktır." diyen Vural, Başbakan'ın bir ev sahibi dahi olmadığını belirterek TOKİ'ye girip bir ev sahibi olması gerektiğini ifade etti. "Seçimde belki 'Başbakana bir ev kampanyası' başlatırlar, evi yok." diyen Vural, Başbakan'a ait bir fotoğraf gösterdi. Fotoğrafta Başbakan'ın parmağında bir yüzüğü gösterdiğini anlatan Vural, "Başbakan'ın mal varlığı acaba kaç yüzük eder? Yüzüklerin efendisi. Bülent Arınç da herhalde Başbakan'ın bir evi olmadığını duyunca ağlamıştır. Benim Başbakanımın bir evi bile yok, siz ne diyorsunuz." diye ifade etti.

 

Başbakan'ın "Tayyibanizm rejim" istediğini savunan Vural, Cumhurbaşkanlığı'nın milletin makamı olduğuna dikkat çekti. Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan neden rahatsız olduklarını soran Vural, İhsanoğlu'nun makul ve makbul aday olmasının Başbakan'ı korkuttuğunu vurguladı.

"BAŞBAKAN'IN BİR BAŞKA İSMİ ORÇUN DEĞİLSE O'NUN ANLAMI NEDİR?"

 

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı seçimi için hazırladığı logoyu da değerlendiren Vural, logodaki 'O'nun ne anlama geldiğini sordu. Amerika'ya bağlılığın bir ifadesi olup olmadığını soran Vural, "Başbakanın bir başka ismi Orçun değilse ya 'ben sıfırladığım paraları ihya etmek için' ya da 'milyar dolarları sıfırlamak için' geliyorum anlamına gelir." dedi.

 

Vural, "ABD ve İsrail'e mesaj taşıyan logolar, bu zihniyetin milletin milli ve manevi değerler ekseninde ayrışması ve yozlaşmasını ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı. Çözüm paketiyle ilgili bir soruya ise Vural, paketin PKK-AKP arasındaki garantörlük anlaşması olduğunu kaydetti. Kürdistan'a özerklik, Öcalan'a özgürlük taahhüdünde bulunulduğunu dile getiren Vural, çözüm paketinin seçim yatırımı olduğunu vurguladı.

"ERMENİ SINIR KAPISININ AÇILMASI DIŞ GÜÇLERE BİR MESAJ"

Ermeni sınır kapısının açılacağına dair iddialar konusunda ise Vural, bunların hepsinin dış güçlere bir mesaj olduğunu söyledi. Yabancıların oyunlarını devam ettireceğinin mesajı olduğunu dile getiren Vural, "Belli güçlere mesaj taşıyor. Ben size bağlı ve tabiyim içeriyor." dedi. Mal beyanıyla ilgili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bir evi olduğunu hatırlatan Vural, "Hayırı seven bir insan. Başbakan'ın sıfırladıkları bu hangi mal beyana girdiğini merak ediyorum." diye görüş belirtti. Konuya ilişkin bir başka soruya ise Vural, "7 eminler vardır diye düşünüyorum." şeklinde kaydetti. Başbakan'ın alacağı olan 500 bin lirayı da değerlendiren Vural, alacağı konusunda yeniden yapılandırma formülünün uygulanabileceğini ileri sürdü.

 

TIR şoförlerinin serbest bırakılmasıyla ilgili bir soruya ise Vural, Başbakan'ın gerekli açıklamayı yapacağını ve onların karşılama törenine gideceğini söyledi. Vural, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir terör örgütü tarafından tehdit edilmiş, varlığı ona kin ve nefret uygulayan insanları caydıramamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin caydırıcı gücü olmadığını ortaya koymuştur. İnşallah bütün insanlar ailelerine kavuşurlar. Bu insanları onlara teslim eden de AKP dış politikasıdır." dedi.

Zaman, 04.07.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.