Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > HDP heyeti 'Ada'ya gidiyor

HDP heyeti 'Ada'ya gidiyor
Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti, yazılı bir açıklama yaparak Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere yarın İmralı Adası'na gideceğini duyurdu.

HDP heyetinin yaptığı yazılı açıklamada, çözüm sürecinin geldiği aşama Lice'de yaşanan ve olası diğer gelişmeler yarınki ziyaretin yapılmasını gerekli kıldığı belirtildi.
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’dan oluşan HDP İmralı heyeti tarafından yapılan açıklamada, "Geçen hafta Sayın Öcalan'la yaptığımız görüşmeden sonra kamuoyuna dönük açılamamızda kısa bir zaman içinde heyetimizin tekrar Sayın Öcalan'la görüşmek üzere İmralı'ya gideceğini ifade etmiştik. Çözüm sürecinin geldiği aşama, Lice'de yaşananlar ve olası diğer gelişmeler bu ziyaretin ivedilikle yapılmasını gerekli kılmıştır.
Sürecin ve gelişmelerin hassasiyeti nedeniyle yürütülen görüşmeler sonucunda Sayın Öcalan'la görüşmek üzere heyetimizin yarın İmralı adasına gitmesi kararlaştırılmıştır.
Kritik bir eşikte ve tarihi öneme haiz olan bu görüşmenin sonuçlarını tüm halkımızla ve kamuoyuyla paylaşacağımızı bildiririz" denildi.
HDP heyeti, en son 1 Haziran'da İmralı Adası'na giderek Abdullah Öcalan ile görüşmüştü.

 

Hürriyet, 08.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.