Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > TÜBİTAK 'montaj' dedi, sosyal medya sallandı!

TÜBİTAK 'montaj' dedi, sosyal medya sallandı!

TÜBİTAK'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Egemen Bağış'ın internete düşen ses kayıtlarının 'montaj' olduğu yönündeki açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

 

Başbakan Erdoğan, oğlu ve 'Alo Fatih' olarak kamuoyuna yansıyan telefon görüşmelerini kendisi doğrulamış, 'Kriptolu telefonlarımı bile dinlemişler.' diye tepki göstermişti. Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile yaptığı 'Alevi Hakim' konuşmasını bizzat kendisi 'ne var bunda' ifadeleriyle savunmuştu.

Eski Bakan Bağış'ın ayetleri alaya aldığı 'bakara-makara' konuşmasını ise Bağış'ın telefonda konuştuğu gazeteci Metehan Demir doğrulamış ve Türk halkından özür dilemişti.

TÜBİTAK, Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiği 'montaj' bilgisi konusunda geniş açıklamayı ise daha sonra yapacağını duyurdu.

HAYVANAT BAHÇESİ MÜDÜRÜ TÜBİTAK'A ATANMIŞTI

Öte yandan Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, geçtiğimiz ay TÜBİTAK’ta ULAKBİM’e Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Uzman isimlerin görevden aldığı kurumda yeni atamalardan sonra gelen bu açıklama, sosyal medyada gündem oldu.

BAKAN IŞIK DA MONTAJI 'HİSSETMİŞTİ'

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bakanlığa getirildikten sonra 26 Şubat tarihinde Başbakan Erdoğan ile oğlunun internete düşen ses kaydını değerlendirmişti. Işık, "İlk dinlediğimde çok açık montaj olduğunu hissettim" emişti.

 

Zaman, 06.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.