Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Başbakan'la alay edilmesinden rahatsızım

Başbakan'la alay edilmesinden rahatsızım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası medyada alay konusu yapılmasından rahatsız olduğunu söyledi

Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (Hak-İş) ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN muhabiri Ivan Watson hakkında söylediği sözler soruldu. Kılıçdaroğlu da, ”Gerçekten büyük bir hayretle değerlendiriyorum. Ajan suçlanası yaptı. Elinde belge var mıdır, yok mudur bilmiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti başbakanının uluslararası medyada alay konusu yapılması beni rahatsız ediyor” değerlendirmelerinde bulundu.

Başbakan’ın bu nitelemesi hem CNN Irternational hem de diğer yayın organları tarafından kasul edilmez bulunmuştu.

Son alarak merkezi New York’ta bulunan Gazetecileri Koruma Komitesi (Committee To Protect Journalists-CPJ) Avrupa ve Orta Asya Program Koordinatörü Nina Ognianova, Başbakan Erdoğan’ın CNN muhabirini “ajan, dalkavuk” olarak nitelemesi üzerine yaptığı açıklamada "Başbakan Erdoğan'ın sözleri, gazeteciler için gerçek bir risk yaratıyor olmasa, bu sözler bir paranoyanın dışa vurumu olarak çok komik karşılanabilirdi" değerlendirilmesini yapmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf da, Başbakan Erdoğan'ın CNN muhabiri Ivan Watson'un ajan olduğu yönündeki sözlerini “gülünç ve saçma” olarak nitelemişti.

Radikal, 04.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.