Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CNN International'dan Başbakan Erdoğan'a yanıt

CNN International'dan Başbakan Erdoğan'a yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü grup konuşmasında Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde haber geçerken polis tarafından gözaltına alınan CNN International Muhabiri Ivan Watson'a hakaret etti ve ajanlıkla suçladı. Erdoğan'ın sözlerinin ardından CNN International'dan yapılan açıklamada, "Türkiye ile ilgili haberlerimizin net bir biçimde arkasındayız -ki bu haberler adil, somut verilere dayalı ve tarafsız olmuştur, olmaya devam etmektedir" denildi.

Başbakan Erdoğan bugünkü grup toplantısında, 31 Mayıs günü Gezi eylemleri sırasında canlı yayında gözaltına alınan CNN International muhabiri Ivan Watson'ı "ajan olmakla" suçlamıştı.

Başbakan Erdoğan bugünkü grup toplantısında CNN International muhabiri Ivan Watson'ın canlı yayında gözaltına alınmasına değinmiş ve Watson'ı "ajan olmakla" suçlamıştı.

Erdoğan, "O CNN International'in dalkavuğu orada bir şeyler yapmaya çalışıyor. Geçen yıl 8 saat aralıksız yayın yaptı. Şimdi de suçüstü yakalandı. Bunlar görevli, bunlar ajan görevi icra ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözlerin ardından CNN International'ın halkla ilişkiler departmanından bir cümlelik şu açıklama yapıldı:

"Türkiye ile ilgili haberlerimizin net bir biçimde arkasındayız -ki bu haberler adil, somut verilere dayalı ve tarafsız olmuştur, olmaya devam etmektedir."

cnnturk.com, 03.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.