Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP Balyoz raporunu açıkladı

CHP Balyoz raporunu açıkladı

CHP'li Veli Ağbaba, “Balyoz davası, Türkiye’nin hukuk, siyasi ve askeri tarihinin utanç duyulacak kapkara bir lekesidir” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Özgür Özel ve Muharrem Işık’tan oluşan Cezaevi İzleme Komitesi basın açıklaması yaparak gazetecilere “Balyoz Raporunu” aktardı. Ağbaba, “Kitaplaştırmış olduğumuz ‘Balyoz Kumpası’ raporumuzu halen cezaevinde haksız yere yatan tüm tutsaklara, cezaevindeyken hayatını kaybedenlere ve onların cefakar ailelerine ve yakınlarına ithaf ediyoruz. Dava sürecinde hayatını kaybeden Tarık Akça, Halil Yıldız ve Murat Özenalp’i rahmetle anıyoruz. Bizler, bu kitapla CHP Cezaevi Komisyonu olarak hazırladığımız onlarca raporun yanına yani utanç listelerimize bir yenisini daha eklemiş olduk. 4 yıldır söylüyoruz. Sahte deliller, hukuksuzluk, iftira hepsi bu davada. Bu dava asrın iftirası olarak anılacak bir dava. Adeta Türkiye’nin Dreyfus davasıdır. Balyoz davası, Türkiye’nin hukuk, siyasi ve askeri tarihinin utanç duyulacak kapkara bir lekesidir” diye konuştu.
Kes, kopyala, yapıştır mantığıyla hazırlanan iddianamelere bir yenisinin daha eklendiğini iddia eden Ağbaba, şöyle devam etti:
“Delillerin hepsi dijital, hepsi bu harddiskin içinde. Hangi bilgisayarda üretildikleri belli değil. Yerli ve yabancı onlarca adli uzman, bilirkişi ve akademisyenler ‘dijitallerde sahtecilik yapıldı’ tespitini içeren raporlar vermiş, açıklamalarda bulunmuş. Savcılar sanık lehine olan bilirkişi raporlarını görmezden gelmiş, önyargılı davranmış, gerçeği gören hakimler ya sürülmüş ya da emekliliğe zorlanmıştır.”

haber7.com, 02.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.