Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > HÜDA-PAR'dan PKK'ya yönelik sert açıklama

HÜDA-PAR'dan PKK'ya yönelik sert açıklama

HÜR Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partilerinin PKK'lılar tarafından kaçırılıp serbest bırakılan Diyarbakır'ın Dicle İlçesi Başkanı Ercan Alparslan'ın istifaya zorlandığını ve bunu kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Buradan ilan ediyoruz. Hür Dava Partisi'ni ve onun hürriyete aşık hür kadrolarını esir almayı hiç kimse aklından bile geçirmesin. Bu başlar Allah'tan başkasının önünde eğilmez. Hür neferler sadece Allah'tan korkar" dedi.

Diyarbakır'da Hüda-Par Diyarbakır Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, PKK'lılar tarafından kaçırılıp serbest bırakılan Dicle İlçe Başkanı Ercan Alpaslan ile birlikte bugün basın toplantısı düzenledi.

Kaçırılan Alpaslan'ın alıkonulduğu süre içinde fiziki bir şiddete maruz kalmadığını belirten Yapıcıoğlu, şöyle dedi: "Arkadaşımızın serbest bırakılmasını sevindirici buluyoruz. Ancak silahlı bir grup tarafından yolunun kesilmesini kırsala götürülüp 4 gün boyunca alıkonmasını üstelik bu fiilin partimize mensup olmasının özellikle işlenmiş olmasını kabul edilemez buluyoruz. Silahlı bir şekilde tehdit edilerek Hüda-Par ilçe temsilciliği görevinden istifa ettirilmek istenmesi ve bir daha partimiz adına faaliyette bulunmasının istenmediğinin söylenmiş olmasını da halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Hür Dava Partisi'ni ve onun hürriyete aşık hür kadrolarını esir almayı hiç kimse aklından bile geçirmesin. Bu başlar Allah'tan başkasının önünde eğilmez. Hür neferler sadece Allah'tan korkar. Onun rızasına muhalif hareket etmekten korkar. Zulmetmekten ve zalime meylemekten korkar. Bu çirkin eylemi yapan ve yaptıranlara diyoruz ki, bunu iyice belleyin ve bir daha bu tür bir yanlışa sakın düşmeyin. Hiç kimse zor kullanarak başka bir siyasi düşünceyi yok edememiştir. Bunun en iyi bilenlerden olmalısınız. Eğer bu mümkün olsaydı devletin uyguladığı yöntemlerle siz yok olmuş olurdunuz."

Toplantıda bulunan PKK'nın kaçırıp serbest bıraktığı Ercan Alpaslan ise bir açıklama yapmadı.

 

cnnurk.com, 02.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.