Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > HDP İmrali heyeti adaya hareket etti

HDP İmrali heyeti adaya hareket etti

HDP 'nin İmralı heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve İdris Baluken Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere kosterle adaya hareket etti.

Çözüm süreci kapsamında Ankara-Kandil ve İmralı arasındaki diyalogu sağlayan HDP'nin İmralı heyeti, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere bugün İstanbul'dan Koster ile İmralı adasına hareket etti.

HDP'nin İmralı heyetinde yer alan HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreya Önder ve Grup Başkan vekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken, İmralı adasında bulunan Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere sabah saatlerinde İstanbul'dan Koster ile İmralı Adası'na hareket etti.

"Çözüm sürecindeki" sıkıntılar, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde karakol yapımlarına karşı başlatılan ve Diyarbakır-Bingöl karayolunun 1 hafta kapalı olmasına neden olan olaylar ve 18 yaşından küçük çocuklarının dağa götürüldüğünü söyleyen ailelerin oturma eylemlerinin de konuşulacağı İmralı görüşmesinden sonra heyetin Öcalan'ın mesajını paylaşması bekleniyor.

cnnturk.com, 01.06.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.