Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP liderinin tape hamlesi

CHP liderinin tape hamlesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonundan sonra internet sitelerine düşen tapeleri bazı mitingler ve grup toplantılarında dinletmesi nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine açtığı 200 bin TL’lik davaya karşı yanıtını yolladı. Kılıçdaroğlu, tüm tapeler için bilirkişi incelemesi istedi

Başbakan Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na CHP’nin TBMM grup toplantısı ile bazı mitinglerinde “kendisi ve ailesi hakkında montaj, şantaj çetesinin uydurduğu, kayda alınması, ifşası, yayılması suç teşkil eden kasetleri esas alarak, iftirada bulunduğu” gerekçesiyle açtığı 200 bin TL’lik tazminat davasında Kılıçdaroğlu Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne cevabını avukatı Celal Çelik aracılığıyla yolladı.

Bilirkişi talebi
Mahkemeye sunulan dilekçede söz konusu yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında resmi olarak yapılan ses kayıtlarının gerçek ve doğru olduğu iddia edildi. Mahkemeden 17 Aralık operasyonuna ilişkin dava dosyasının tamamının ekleriyle istenmesi talep edilen dilekçede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün fezlekesi, diğer emniyet müdürlüklerinin tüm fezlekeleri de talep edildi. Dilekçede ayrıca tüm ses kayıtlarının ayrı ayrı bilirkişi tarafından incelenmesi istendi. Dilekçede ayrıca TİB ve MİT’ten söz konusu tapelerin sorulması da istenirken yine TİB’ten tapeler hakkında herhangi bir “silme” işleminin yapılıp yapılmadığının da araştırılması talep edildi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının tamamının doğru olduğu ileri sürülen dilekçede, “Tamamı doğru olgulara dayalı olduğu gibi yine tamamı tarafımızdan ispatlanacak niteliktedir. Bu kapsamda da açıklamada geçen olgu ve olayların tamamı, ispat hakkı çerçevesinde tarafımızdan (sunduğumuz delillerle) mutlak olarak ispatlanacaktır” denildi.

Milliyet, 10.05.2014


 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.