Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Pervin Buldan'a yanıt: Özerklik romantik bir kavram bizi bağlamaz

Pervin Buldan'a yanıt: Özerklik romantik bir kavram bizi bağlamaz
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan, BDP'den Pervin Buldan'ın 'Bölgesel Özerk Yönetim Yasası' konusunda Öcalan'la hükümetin anlaşmaya vardıkları açıklamasına yorum: "Bu özerklik falan biraz romantik, biraz içi doldurulmamış kavramlar. Bizi bağlayan tarafı yok"

Kırıkkale-Kırşehir kavşağı üzerine bir alışveriş merkezinin açılışına katılan Atalay, mağazayı gezerken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Atalay, bir soru üzerine BDP'nin özerliklik konusundaki açıklamalarına ilişkin kendilerine atfedilen 'anlaştılar' gibi bir ifade bulunduğunu da hatırlattı. Atalay, "Kendi tasarruflarımızı, politikalarımızı biz açıklarız. Biz açıklamadıkça, bizi bağlamaz. Daha önce de ifade etmiştim ben. Bu özellik falan biraz romantik, biraz içi doldurulmamış kavramlar. Dolayısıyla bu açıklamaların şu anda bizi bağlayan bir tarafı yok, ifade etmek isterim" diye konuştu.

İmralı'da Öcalan'la görüşme heyetinde yer alan HDP'li Pervin Buldan, 'Bölgesel Özerk Yönetim Yasası' ve 'Demokratik Sivil Toplum Yasası' konusunda hükümetle uzlaşmaya varıldığını söylemişti.

Taraf, 09.05.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.