Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 'Yetmedi Obama'dan yardım iste'

'Yetmedi Obama'dan yardım iste'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, adayları Vefa Salman'ın 6 oy farkla Yalova Belediye Başkanlığı'na seçilmesi üzerine AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itiraz edecek olmasıyla ilgili, "Yetmedi BM'ye git. Yetmedi Adalet Divanı'na git. Yetmedi Obama'dan yardım iste" yorumunu yaptı.

CHP’li Muharrem İnce, adayları Vefa Salman'ın Yalova Belediye Başkanlığı'na seçildiğini ve bunun birtakım itirazlarla engellenmek istediğini savundu.

Yalova'daki seçimlerin iptal edilmesi durumunda daha fazla oyla tekrar belediye başkanlığını alacaklarını iddia eden İnce, şunları kaydetti:

"Şimdi YSK'ya gideceklermiş. Ne diyeceksin Hangi gerekçelerin var. Peki 4-0 olacak. Yetmedi Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yap. Yetmedi BM'ye git. Yetmedi Adalet Divanı'na git. Yetmedi Obama'dan yardım iste. Diyor ki basın açıklamasında o da olmazsa iptalini isteyecekmiş. Bakın bunlar siyaset acemisi. Eğer bu iptal olursa yüzde 75 alır Vefa Salman. Hele bir et. Et de göreyim. Bu kadar acemi olur mu Bir diyor hile yaptılar. Kim hile yapmış biz. Türkiye'de 76 milyona söylesen CHP'liler hile yaptılar deseler gülerler. Buna herkes güler. Türkiye'de bizim hiç seçim hilesiyle ilgili böyle bir imajımız mı var. Tam tersine hilelere engel olamıyorsun diye vatandaş kızıyor bize."

Salman ise seçim boyunca metanetini koruduğunu belirterek, "Ben her zaman sakindim ve her zaman kendimden emindim. Allah'ın adaletine inandım. Şimdi hizmet zamanı, Yalova'ya vefa zamanı. Bu Yalova'yı sizlerle Yalovalılarla yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.

ntvmsnbc.com, 05.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.