Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Ak Parti'den Anayasa Mahkemesi'ne zehir zemberek sözler

Ak Parti'den Anayasa Mahkemesi'ne zehir zemberek sözler
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'dan Anayasa Mahkemesi'ne ağır sözler: Aldıkları karar gayrimilli. 2-3 adam twitera giremedi diye alelacele karar aldılar. Ne kadar lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar."

Radikal.com.tr - Anayasa Mahkemesi’nin twitter yasağını “ifade özgürlüğüne yönelik ağır müdahale ve ‘hak ihlali’ gören kararına AK Parti ’den çok sert tepki geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay,yüksek mahkeme kararını “gayri milli” ve Türkiye ’nin çıkarlarına aykırı bulduğunu söyledi. Beyaz TV’de “Basın Kulisi” programına katılan Yasin Aktay, Anayasa Mahkemesine tepkisini şu sözlerle gösterdi:” Önünde sayısız dava var iken daha birkaç günlük konuyu karara bağlıyor. Bu ibretlik bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı bir şirket (Twitter) arasında ihtilaf var. Böyle bir kavgada alınmış olan karar milli değildir. Milli menfaatlere göre hareket edilmemiştir. Bende sonsuz bir hayal kırıklığı yaratmıştır. İyi niyetli bulmuyorum. Bir sürü hak ihlalleri var iken 2-3 adam twittera girememiş diye alelacele karar alınıyor. Ne kadar lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar”

Radikal, 03.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.