Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Melih Gökçek: "Kesinleşti, AK Parti kazandı"

Melih Gökçek: "Kesinleşti, AK Parti kazandı"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, itirazlar neticesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için AK Parti'nin 1 milyon 416 bin 770, CHP'nin 1 milyon 385 bin 38 oy aldığının kesinleştiğini belirterek, "Sonuçlara göre Allah'ın izniyle seçimi AK Parti kazandı" dedi. Gökçek, CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne gitmek için dilekçe hazırladıklarını öne sürdü.

Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, ilçe seçim kurullarında itirazların neticelendiğini söyledi.

İtirazlar neticesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için AK Parti'nin 1 milyon 416 bin 770, CHP'nin 1 milyon 385 bin 38 oy aldığının tespit edildiğini işaret eden Gökçek, "Sonuçlara göre açık ara bir farkla Allah'ın izniyle AK Parti seçimi kazandı" ifadesini kullandı.

Gökçek, AK Parti'nin 342, CHP'nin 919 itirazı olduğunu belirterek, bunların içinde büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıklarıyla meclis üyeliklerinin yer aldığını kaydetti.

Anayasa Mahkemesi'ne gidecekler

CHP'nin seçim sonuçlarının üstünü örtbas edebilmek için devamlı kamuoyunu oyalamaya ve yanıltmaya çalıştıklarını ileri süren Gökçek, şöyle devam etti: "Anayasa Mahkemesine müracaat etmek için dilekçe hazırlıyorlar. Madem kaybettiğini kabul ediyorsun niye Anayasa Mahkemesine gidip niye milleti oyalıyorsun arkadaş? Ayıp değil mi? Sandık başında AK Parti'nin sandık kurulu üyesi bir tanedir. 4 tanesi bize karşı. Diğer siyasi partilerin temsilcileri.

Sen bu sandıklara 4 kişiyle sahip olamadın da biz bir kişi ile hile mi yaptık? Bunu 10 yaşındaki çocuk kabul edebilir mi? 'Sandıkta hile yapıldı?.' Nasıl hile yapıldı? Sizin 4 kişi temsilciniz var. Hepiniz direkt olarak tavır koyuyorsunuz. Tavır koyduğunuz halde 4 kişi sandığa sahip olamıyor, bir AK Partili orada hile yapıyor. Buna kargalar güler, kargalar.

Öyle enteresan yönleri de var ki yargıya istedikleri zaman güveniyorlar, güvençlerinden dolayı alkış tutuyorlar. Kaybettikleri yerlerde de yargıya güvenmiyorlar. Yalova'da 5 oyla aldılar. 'Yaşasın yargı, adaleti teslim etti.' Ankara'da 32 bin oyla kaybettiler. Kaybettikleri halde 'burda hile var.' Böyle saçma sapan bir mantık olabilir mi? Tam bir Cumhuriyet Halk Partisi mantığı."

cnnturk.com, 03.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.