Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Koç: Uluslararası piyasaların güvendiği bir şirketiz

Koç: Uluslararası piyasaların güvendiği bir şirketiz
Koç Holding 50. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Mustafa Koç Türkiye'nin güvendiği adreslerden birinin de holdingleri olduğunu ifade etti.

 

Radikal.com.tr - Koç Holding 50. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, uluslararası finansal piyasaların Türkiye ’de güvendiği adreslerden birinin de Koç Holding olduğunu söyledi. Koç, S&P ve Moody’s gibi kredi derecelendirme kuruluşlarının, holdingin uzun vadeli kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye getirdiklerini belirterek, yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Koç sözlerine 2013 yılında FED’in yeni kararlarıyla uluslararası yatırımların yeniden pozisyon belirlediklerini; bir süredir uzak durulan gelişmiş ülke varlıklarının yatırımcılar için tekrar cazip hale gelmesiyle gelişmekte olan piyasalardan çekilmeler yaşandığını söyleyerek devam etti.

Mustafa Koç, 2013 yılında Koç Holding’in halka açık hisselerinin yabancı yatırımcılardaki kısmının borsa ortalamasının da üzerinde, yüzde 78 seviyelerinde seyrettiğini anımsatarak, Borsa İstanbul Bileşik 30 Endeksi’nin (BİST 30) ortalama değerinin, önceki yılın ortalamasına göre yüzde 23, Koç Holding’in ortalama piyasa değerinin ise yüzde 39 yükseldiğini kaydetti.

"50 yıldır aralıksız olarak genel kurul toplantılarımızda hissedarlarımızla bir araya geliyoruz. Yarım asırdır başarılı stratejiler, verimli operasyonel beceriler, sağlam bir bilanço ve etkin risk yönetimimizle sürdürülebilir bir i? modelini yürütmenin ve ülkemize sağladığımız katkının haklı gururunu yaşıyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ile tüm iş ortaklarımızla birlikte yarınımızı inşa ediyor, uzun soluklu hedeflerimize, yatırımlarımıza ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz" diyen Mustafa Koç önümüzdeki dönemde de AR-GE çalışmalarını ve üretimlerini arttıracak yeni yatırımlar yapacaklarını belirtti.
 

Radikal, 03.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.