Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP, Üsküdar için itirazda bulundu

CHP, Üsküdar için itirazda bulundu

CHP İstanbul Milletvekili ve Üsküdar Belediye Başkan adayı İhsan Özkes, İstanbul İl Seçim Kurulu'na Üsküdar'daki seçim sonuçlarına ilişkin itirazda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatlarıyla gelen Özkes, itiraz dilekçesini, adliyedeki il seçim kuruluna sundu.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Özkes, "Üsküdar 1, 2 ve 3. ilçe seçim kurullarına itiraz etmiştik. 1 nolu ilçe seçim kurulu, itirazımızı reddetti. Bunun üzerine il seçim kuruluna itirazımızı yaptık. Neticeyi bekleyeceğiz, hukuki mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.

"Hemen hemen bütün sandıklarda hile olduğunu ve Ümraniye belediye meclis üyelerine ait oy pusulalarının Üsküdar sandıklarında yer aldığını" iddia eden Özkes, "Muhtarların pusulalarının diğer pusulalarla aynı zarfa konulması işlemi var. Bu işlem Üsküdar'da bazı sandıklarda geçersiz sayılırken, bazı
sandıklarda kabul gördü. İki ayrı uygulama oldu, buna itirazımız var" diye konuştu.

Üsküdar'da 16 bine yakın geçersiz sayılan oy olduğunu ve bunun çok büyük oran olduğunu anlatan Özkes, şunları söyledi: "İki okulda, bomba ihbarı nedeniyle yaklaşık 15'er dakika evrakların korumasız bırakılması var. Oy torbalarının mühürsüz olarak ilçe seçim kurullarına gelmesi var. Sonuç tutanaklarında çok ciddi tahrifatlar ve kaydırmalar var. A'dan z'ye çok hileler var. Oyların yeniden sayılarak halkın iradesinin yansımasını istiyoruz. Sandıkta kazandığımız seçimi masada kaybetmeyi kesinlikle kabul etmiyoruz. Hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz."

cnnturk.com, 02.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.