Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP'nin oylarına gençler sahip çıkmış

CHP'nin oylarına gençler sahip çıkmış

Seçim sonuçlarının kontrolü için kendi aralarında örgütlenen 4 bin genç, laptopları, bilgisayarları ile birlikte CHP Genel Merkezi'ne akın etti.

CHP 'de seçim sonuçlarının izlendiği elektronik sistemi kuran ekibin başı, Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'ya seçimlerin ertesi günü yaşanan bu beklenmedik gelişmeyi anlattı.

Halıcı, yaklaşık 4 bin gencin CHP tarafından hiçbir planlama ya da çağrı olmadan Pazartesi akşam saatlerinde Genel Merkez'e geldiklerini vurgulayarak, "Bilgisayarları, lap topları ile geldiler. Biz hiç çağırmadan, kendileri geldiler" dedi.

"TİYATRO SALONUNU AÇTIK.."
CHP ekipleri, sonuç karşılaştırma işlemleri için önceden hazırlanmış 100 kişilik salonda çalışırken, gelen gençler için de CHP Genel Merkezi'ndeki tiyatro salonunun açıldığını anlatan Halıcı, "Twitter'dan, sosyal medyadan örgütlenen 4 bin genç geldi. Bu kişiler, YSK bilgileri ile ıslak imzalı seçim sandık tutanaklarını karşılaştırmak için sabaha kadar çalıştılar" dedi.

"Biz hiç planlamadan, her şey kendi kendine gelişti. Bir anda geldiler" diyen Halıcı, gençleri tiyatro salonuna yerleştirilip, çalışmaya başladıktan sonra, yanlarına indiğini, uzun süre bir forum şeklinde, neler yapılabileceğine ilişkin karşılıklı fikir alış-verişi yapıldığını da kaydetti.

Halıcı şöyle konuştu:
"Benden bu tip forumların seçim sonrasında da devamını istediler. Söz verdim. Ama onlardan da söz istedim; gelin sadece fikir vermeyin. Burada birlikte çalışalım dedim."

BİNLERCE BELGE, FOTOĞRAF GELDİ
CHP Genel Merkezi'ne gelemeyen vatandaşların ise sosyal medya üzerinden örgütlenerek, ellerindeki seçim sonuç tutanaklarına ilişkin tüm belge bilgileri de CHP Genel Merkezi'ne e-mail ve Twitter üzerinden ilettiklerini anlatan Halıcı, bunların da değerlendirildiğini söyledi.

 

Radikal, 02.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.