Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Çelik: Demokrasi bilek zoruyla olmaz

Çelik: Demokrasi bilek zoruyla olmaz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, seçim sonuçlarına itiraz etme hakkının tabii bir hak olduğunu ancak bunun usulüne uygun yapılması gerektiğini ifade etti. Çelik, ''Halkın vermediği bir belediye başkanlığını siz YSK'nın önüne kalabalıkları taşıyarak alamazsınız. Demokrasi bilek zoruyla olmaz'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, NTV canlı yayınında Funda Görey'in gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Seçim sonuçlarının tartışıldığı bölgelerden başlayalım. Özellikle Ankara ile ilgili tartışma sürüyor. CHP sonuçları karşılaştırmayı sürdürüyor. YSK Başkanı da ''Yanlışlıklar varsa düzeltilir kimse tedirgin olmasın'' dedi. Ankara ile ilgili size ulaşan bilgiler neler?

İtiraz etmek gibi tabii hakları var. Ama bu usulüne göre yapılır. Halkın vermediği bir belediye başkanlığını siz YSK'nın önüne kalabalıkları taşıyarak alamazsınız. Demokrasi bilek zoruyla olmaz. Ceylanpınar'ı biz aldık şehri yakıp yıkmaya başladılar. CHP'nin Ankara'da yaptığını BDP Viranşehir'de yapıyor.

Ortalığı terörize etmeye gerek yok. Psikolojik bir harekat yürütülüyor. Yenilen insanın seçimi kaybeden insanın her zaman mazereti vardır. Başını hurriyet.com.tr'nin çektiği bir algı yönetimi yapılmaya çalışılıyor.

CHP mağdur mazlum pozisyonlarına geçiyor. CHP'nin adayı İstanbul'da yeniden sayım yapalım diyor. 600-700 bin farktan söz ediyoruz. İnsanları sokağa dökerek hiçkimse bir sonuç alamaz. CHP adına da bu eksi bir puandır. Hazmetmeyi bilin 64 senedir zaten yeniliyorsunuz.

BAŞBAKAN KÖŞK ADAYI OLUR MU?
Başbakan isterse cumhurbaşkanı adayı olabilir. Önümüzdeki günlerde bu konu konuşulacaktır. Zaten sayın başbakanımızın cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ilk defa mı duyuyoruz? Ben gideceğim artık torunlarımı seveceğim demesini kimse beklemiyor herhalde. Halkımız da başbakanımızı cumhurbaşkanlığına taşır. Karizmatik bir lider olarak kendi partisini 8 kez galip yapan Türkiye için bizler için büyük bir şanstır, talihdir.

TWITTER-YOUTUBE'A ERİŞİM ENGELİ
Burada haysiyet cellatlığı yaparsanız RTÜK size gerekli cezayı verir. İnsanların özel hayatlarını deşifre eden onları teşhir eden iftiralar atan bir yapı dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemez. Haysiyet cellatlığı yapılırsa gereken ceza verilir. Biz Twitter'ı YouTube'u tamamen kapatma taraftarı olamayız.

Twitter, Facebook Youtube bunlar uluslararası kuruluşlardır ama bizim ülkemizde faaliyet gösterdikleri zaman bizim iç hukukumuza saygı göstermek zorundadırlar. Fransa'ya İngiltere'ye hangi muameleyi yapıyorlarsa bize de aynısını yapmak zorundadırlar. Ama bugüne kadar alınan belki yüzlerce mahkeme kararını görmezden gelmişlerdir. Bunu yapmaya devam ederlerse Twitter da YouTube da açılmaz. Burada bir temsilcilik oluştururlar TİB'in seri biçimde onlarla muhattaplık ilişkisi kurarlarsa derhal açılır.

ntvmsnbc.com, 01.04.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.