Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kaymakam AKP tabelasını indirseydi nereye sürülürdü

Kaymakam AKP tabelasını indirseydi nereye sürülürdü

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Fethiye'de HDP'nin tabelasının indirilmesine, "Eğer o belediye başkanı, kaymakam, emniyet amiri AKP'nin tabelasını indirmiş olsaydı, bugün nerelere sürgün olurlardı Allah bilir" sözleriyle tepki gösterdi

Iğdır'dan karayolu ile hareket eden ve Karabulak köyü yakınlarında 500 araçlık konvoyla Doğubayazıt'a gelen Selahattin Demirtaş, BDP binası önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Selahattin Demirtaş, şunları söyledi:

"Bugün topraklarımızda başı dik yürüyoruz bu sizin fedakarlığınız sayesindedir. Önümüzdeki seçim birçok şeyi belli edecek: Kim daha güçlü,kimin projeleri var,kim barıştan yana bunu göreceğiz. Başkan Apo öncülüğünde Ortadoğu'da ayağa kalkmış bir halk gerçeği var. BDP-HDP'nin aydınlattığı yerler bir daha karanlık olmaz. Bir ilçenin kaymakamı, emniyet amiri, belediye başkanı o tabelayı indiriyor. Eğer o belediye başkanı, kaymakam, emniyet amiri AKP'nin tabelasını indirmiş olsaydı, bugün nerelere sürgün olurlardı Allah bilir. 'Bakanların çocuklarını sadece birkaç saat gözaltında tuttular' diye Emniyet'e ne operasyonlar çekti Tayyip Erdoğan. Ben günlerdir Serhat'ta dolaşıyorum her yerde CHP, MHP, AKP'nin bayraklarını görüyorum. Bizim halkımız niye saldırmıyor? Çünkü kafamız özgürlükçü. Dikkat edin Tekirdağ, Urla, Fethiye'de saldırılar olurken başbakan ve muhalefet bu olaylara değinmiyor. Seçime 19 gün kaldı. Sizin alayınızı buradaki sandıklara gömmezsek bizim adımız Barış ve Demokrasi Partisi değil."

Taraf, 11.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.