Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: Gerçek alimler bundan yara alır

Erdoğan: Gerçek alimler bundan yara alır

Bitlis'te konuşan Başbakan Erdoğan, ''Bir başbakanın görüşmelerini kayda alanlardan Allah aşkına alim olur mu? Bunların inancından da şüphe ediyorum. Benim dinimde böyle bir şey yok. Gerçek alimler bundan yara alır'' dedi.

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Başbakan Erdoğan Bitlis'te halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

''İnsanların mahrem telefon görüşmelerini dinleyeceksin, bunları kaydedeceksin, bunları iftira, şantaj için kullanacaksın, hatta daha da ileri gidip insanların yatak odalarını gözetleyecek, onları kaydedecek, şantaj yapacaksın, ondan sonra da 'ben alimim' diyeceksin. Soruyorum, tarihte böyle bir alim var mı? Gördünüz mü, duydunuz mu? Tarihte kendi ülkesine ihanet eden, kendi ülkesini karıştıran, kendi ülkesinde fitne çıkaran alim gördünüz mü? Bir başbakanın görüşmelerini kayda alanlardan Allah aşkına alim olur mu?

 

Gerçek alimlerin, gerçekten hak için hizmet edenlerin işte bu yanlış kişilerle aralarına mesafe koymaları tarihi bir sorumluluktur. Kendisini hizmete, ilme, talebe yetiştirmeye adamış, gerçek cemaatlerin işte bu yanlış yollarla aralarına mesafe koymaları tarihi bir sorumluluktur. Derdi yardımlaşma olan, paylaşma olan, mazlumlara yardımı olan samimi yapıların işte bu holdinge dönüşmüş, kirli ilişkilere batmış, kirli işler yapanlarla aralarına mesefa koymaları insani ve vicdani bir sorumluluktur.

Şu anda artık açık açık ne diyor Pensilvanya 'Oyunuzu AK Parti'ye değil, CHP'ye verin, MHP'ye verin, BDP'ye verin' diye telkin yapıyor, yurtlarda, evlerde ikna odalarında zulüm yapıyorlar. Fakat bu CHP Genel Başkanında yüz olsa bu Pensilvanya ile zaten hareket etmemesi lazım. Bu Pensilvanya'daki zatta Said-i Nursi'ye zerre kadar vefa olsa işte o da bu CHP ile ortak hareket edemez. Ne diyorlar 'Arabanın sağ tekeri bozulduysa sol tekerle devam edin.' Ondan sonra ne olur, şarampole yuvarlanır gidersin, olacak olan budur.''

 

ntvmsnbc.com, 11.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.