Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Gül: 'Haberi görünce üzüldüm'

'Haberi görünce üzüldüm'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'la ilgili açıklama yaptı. Gül, "Bu sabah haberi televizyonda görünce, gerçekten çok üzüldüm"dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou ile basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili şunları söyledi:

"Bu sabah haberi televizyonlarda görüncü gerçekten çok üzüldüm. Bu olay olduğunda, nitekim 14 yaşında bir çocuğumuzdu. Ailesine başsağlığı diliyorum. Bu tür acıların yaşanmaması için herkesin dikkatli olması gerekir. Zaten dün bu konuda İstanbul Valisi ile görüştüm.

 

TAHLİYELERİ DE DEĞERLENDİRDİ
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dünden bu yana devam eden tahliyelerle ilgili de görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

"Uzun tutukluluk süreleri bir nevi cezaya dönüşüyor, diğer taraftan uzun süre içinde karar verememek kabul edilebilir bir şey değil. Eğer 5 yıl içinde faili yakalanan olaylarda karar verilemiyorsa, hepimizin ciddi ciddi düşünmesi gerekir. Bu kadar uzun süre içinde karar vermemek, gerçekten kabul edilibilir değil. Danıştay davasında bile aynı gün failler yakalanmasına rağmen karar verilemedi."

 

ntvmsnbc.com, 11.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.