Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: Mama kaybolunca her şey bozuldu

Erdoğan: Mama kaybolunca her şey bozuldu
Muş'ta konuşan Başbakan Erdoğan, ''Şimdi SMS'ler atıyorlar 'AK Parti'nin dışında kime oy verirseniz verin' diyorlar. 2 sene öncesine kadar AK Parti'ye oy vermek doğruydu da şimdi ne oldu da AK Parti değil oralara diyorsun? Burada bir numara var. Rant, rant, rant, mama kaybolunca her şey bozuldu'' dedi.

MUŞ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitinglerine Ağrı'dan sonra Muş'ta devam etti.

Erdoğan, Muş Belediye Meydanı'nda yaptığı konuşmada, öğrenci andına son verdiklerini hatırlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, iktidar olduklarında, evinin karşısına andın levhasını asacağına ilişkin sözleri bulunduğunu ifade eden Erdoğan, "Tabi iktidar olamayacağını biliyor ya... Onun için ne yapsın laf ola beri gele. Her türlü ayrımcılığın, her türlü nefret suçunun önüne daha kararlı şekilde geçiyoruz" dedi.

Seçmenlere kısa mesaj yoluyla ulaşılarak, AK Parti'ye oy verilmemesine yönelik telkinlerde bulunulduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"SMS'ler atıyorlar, 'AK Parti'nin dışında kime oy verirseniz verin, CHP'ye, MHP'ye, BDP'ye herkese verin, yeter ki AK Parti'ye vermeyin.' 2 sene öncesine kadar AK Parti'ye oy vermek doğruydu da... AK Parti aynı parti. Şimdi ne oldu da 'AK Parti değil de oralar' diyorsun? O zaman sende bir hal var. 10 sene önce farklı, bugün farklı. Burada bir numara var. Rant, rant, rant, mama kaybolunca her şey bozuldu. Ne yaparlarsa yapsınlar sizin hayır dualarınız yeter" diye konuştu.

Erdoğan, "Güya, Said-i Nursi'nin peşinde olduğunu söyleyen Pensilvanya'daki bu zat, Said-i Nursi gibi hareket etmedi. Said-i Nursi, Sibirya'dan hemen fırsatı bulup Türkiye'ye döndü ama bu zat Türkiye'den 1999'da başka bir ülkeye kaçtı gitti. Kürt olduğu için Said-i Nursi'nin yanına gitmeyenler, şimdi de çözüm sürecini sabote etmek için ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Muşluların güzel bir sözü var; 'Toydur, düğündür o da bir gündür.' Bunlar 17 Aralık'ta iftiraların tutacağını zannettiler, bir gün düğün yaptılar, şimdi kara kara düşünüyorlar" şeklinde konuştu.

ntvmsnbc.com, 10.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.