Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bahçeli'den Başbakan'a çağrı

Bahçeli'den Başbakan'a çağrı
Samsun'da konuşan MHP Lideri Bahçeli, 17 Aralık operasyonu üzerinden hükümeti eleştirerek, Başbakan'ı olayların üzerine gitmemekle suçladı. Bahçeli, Erdoğan'a ''Bana komplo yaptılar, bana montaj yaptılar diye konuyu saptırma. Montajsa araştır, biz mi araştıracağız?'' sözleri ile çağrı yaptı.

SAMSUN - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmaları kapsamında Samsun'da ilçeleri ziyaret ediyor.

Devlet Bahçeli'nin ilk durağı Bafra ilçesiydi. 17 Aralık operasyonu üzerinden hükümeti eleştiren MHP Lideri, Başbakan'ı olayların üzerine gitmemekle suçladı.

Bahçeli şöyle konuştu:

''Yolsuzluk ve rüşvet olayı toplumu çürütür, devleti çökertir aynen kangren gibidir, kanser gibidir. Sayın Başbakan kalkıp yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gitmemekte inat etme. 'Bana komplo yaptılar, bana montaj yaptılar' diye konuyu saptırma. Buna montaj diyorsun. Montajsa araştır biz mi araştıracağız?

Sen Başbakansın devleti bugün yönetiyorsun. Elinde teknik elemanlar var, müesseseler var, üniversiteler var. Ses mühendisleri var bu ülkede. 2 dakika konuştuğun zaman nerenin montaj olduğu belli olur. Bunu niye saklıyorsun? Demek ki bir korkun var, demek ki bir paniğin var. Ne kadar saklarsan sakla artık ayyuka çıkmıştır. Bunun hesabını er veya geç milletimiz senden sorar.''

ntvmsnbc.com, 10.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.