Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bozdağ: İkiyüzlü bir siyasetin temsilcisi

Bozdağ: İkiyüzlü bir siyasetin temsilcisi
 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dün tutukluluk süresinde beş yılı çok görüp de bugün tahliyelere bakıp eleştiri yapanları da ikiyüzlü bir siyasetin temsilcisi olarak gördüğümü ifade etmek isterim buradan" dedi.
Bozdağ, Boğazlıyan'da partisinin Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışı sonrası gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

Bozdağ, Türkiye 'deki uzun tutukluluk süresi ile ilgili yapılan düzenlemeyi değerlendirdi.

Şahsa özel bir düzenleme yapmadıklarını, genel bir düzenleme yaptıklarının altını çizen Bozdağ, şunları kaydetti:
"Düne kadar '5 yıl tutukluluk fazladır' diyenler 'bu beş yıla çekilsin' diyenler şimdi başka başka ifadeler söylüyorlar. 'Falan tahliye oldu filan tahliye oldu' diye. Halbuki beş yıl tutukluluğun çok olduğunda herkesin bir ittifakı vardı. Tabi bu genel düzenlemede şartları tutan herkes bundan yararlanacaktır. Biz hukuk devletiyiz falan yararlansın, filan yararlanmasın demek fevkalade yanlış olur. Dün tutukluluk süresinde beş yılı çok görüp de bugün tahliyelere bakıp eleştiri yapanları da ikiyüzlü bir siyasetin temsilcisi olarak gördüğümü ifade etmek isterim buradan. Zira dün başka, bugün başka söylüyorlar. Bu fevkalade yanlış olan bir durumdur. Bunu buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Bir yargılama beş yıl nasıl sürer, beş yıl insanların suçluluğu veya suçsuzluğu hakkında bir hukuk devletinde nasıl karar verilmez. Böyle bir şey olmaz, şimdi ben bu tahliyeleri eleştirenlere esasında şunu demek isterim. Bu tahliyeleri değil de beş yıldır bu konularda karar vermeyen yargılama süreçlerini hızlı ve etkin işletmeyenlere karşı eleştirilerini yönetirlerse daha iyi olur."

Bozdağ, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

 

Radikal, 08.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.