Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Çağlayan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri

Çağlayan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "CHP Genel Başkanı, eline tutuşturmuşlar iki üç tane not her gün sabah gazete haberlerini okuyup güya miting yapıyor. Yazıklar olsun sana. Sen ortaya hangi projeyi koydun? Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu partiye ne kazandırdın?" dedi.

Çağlayan, Ak Parti Yenişehir Belediye Başkan adayı Gönül Dilmenli'nin seçim ofisinin açılış törenine katılarak, burada parti otobüsü üzerinden konuşma yaptı.

Yapılan haksızlıkların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ve kendisini küçültmediğini belirten Çağlayan, milletin desteğinin her geçen gün arttığını söyledi.

Dünyanın her yerinde dik duran Başbakan Erdoğan'ı "yemek istediklerini" vurgulayan Çağlayan, şöyle konuştu:
"Yedirtmeyeceğiz Allah'ın izniyle. CHP Genel Başkanı, eline tutuşturmuşlar iki üç tane not her gün sabah gazete haberlerini okuyup güya miting yapıyor. Yazıklar olsun sana. Sen ortaya hangi projeyi koydun? Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu partiye ne kazandırdın? Hangi eseri koydun? Ancak bugüne kadar yapmış olduğu şey, bizim yapmış olduğumuz eserleri çekiştirmek."

Çağlayan, AK Parti'nin gönül ve eser zenginliğinin CHP'nin çenesini yorduğunu ifade ederek, yolsuzluk, yoksulluk, yokluklarla ve yasaklarla mücadele ettiklerini, hiç kimsenin AK Parti'ye yolsuzluk yaftasını yapıştıramayacağını kaydetti.

Yolsuzluk olması halinde yatırımların yapılamayacağını dile getiren Çağlayan, "Yolsuzluk ve hırsızlık arayanlar dönsün aynaya baksınlar, kendilerini göreceklerdir. Bizim alnımız açık. Başımız dik, milletimizin içinde sonuna kadar mücadele devam edeceğiz. Hiç kimse bizi yıldıramaz" dedi.

Türkiye ekonomisini bugünlere getirdiği ve Erdoğan'a yakın olduğu için kendisine tuzak kurulduğunu anlatan Çağlayan, "Evelallah onların attığı pislik bize bulaşmaz. Biz abdestimizden ve namazımızdan eminiz. Oturup kendilerine baksınlar. Yapmış oldukları adaylara baksınlar. Yolsuzlukları tespit edilmiş olan insanlara tek tek baksınlar. Yolsuzluk arıyorlarsa dönsün CHP kendi partisinde arasın yolsuzlukları" diye konuştu.

Çağlayan, faiz lobisine ve ülkeyi soymak isteyenlere fırsat vermediğinin altını çizerek, siyaseti bırakmayacağını sözlerine ekledi.
 

Hürriyet, 07.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.