Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Sadullah Ergin'den Doğan Holding ve alevi hakim açıklaması

Sadullah Ergin'den Doğan Holding ile ilgili ses kaydı açıklaması
Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan ile arasında geçen ve Doğan Holding'in davalarının gündeme geldiği ses kayıtlarıyla ilgili konuştu. Ergin, "Bu görüşmede bir çok şey makaslanmıştır" dedi.

CNN TÜRK'te yayınlanan Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Ergin, "Yürüyen davalarla ilgili Başbakan'ın bilgi alması normaldir. GDO'li dediğim şey şudur. Bu görüşme içerisinde konuşulan bir çok şey makaslanmıştır, çıkartılmıştır. Tamamını görme imkanı varsa orada ne olduğunu anlama imkanı mümkün. Orada başka bir olaya atıf var" dedi.

Ergin, "Bu davanın ilk derece mahkemesinde görülmesi esnasında dava üzerinde oynanacağı şikayetleri gelmiştir Sayın Başbakan'a. O şikayetlerin Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda herhangi bir sorun oluşturmayacağını söylüyorum. Çünkü çok sayıda hakim var, bu kadar çok hakimi etkileme şansları yok diyorum. Eğer böyle bir tereddütünüz varsa diyorum" diye konuştu.

Doğan Holding'den ses kaydı açıklaması

Sadullah Ergin, ses kayıtlarındaki "Alevi hakimi" sözünü ise olumsuz anlamda kullanmadığını söyledi.

Ergin, "Maksadını aşan bir beyan olmuştur, ama o maksatla söylemedim, Alevi lafını günde on sefer kullanıyoruz. Ama onları incitecek, rencide edecek bir şekilde bunu kullanmamız söz konusu değildir" dedi.

cnnturk.com, 06.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.