Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Başbakan'dan şimdi de 'içki' iftirası

Başbakan'dan şimdi de 'içki' iftirası

Hizmet hareketi hakkında hakaret ve yalanlarına devam eden Başbakan Tayyip Erdoğan, şimdi de Fethullah Gülen Hocaefendi'nin içki içilmesine izin verdiği yönünde iftira attı.

Dün Elazığ mitinginde konuşan Erdoğan, "Sizin başınızdaki hocanız başörtü için 'füruattır' dedi. Başınızı açın okullara öyle gidin dedi. Şaşırmayın size ağır birşey daha söyleyeceğim. Yeri geldi 'Alkol de alabilirsiniz' dedi. Evet, yeri geldi daha ileri.." ifadelerini kullandı.

 

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yerel seçim mitinglerine devam ediyor. Erdoğan dün de Elazığ'daydı. Günlerdir dilinden düşürmediği toplumu kutuplaştırıcı söylemlerine burada da devam eden Başbakan Erdoğan, yine  hizmet hareketine ve Fethullah Gülen Hocaefendi'ye akıl almaz iftiralarda bulundu. Bu sefer de Hocaefendi'nin içki fetvası verdiği yalanını ortaya attı: "Yav siz bizi başımızın örtüsünü çıkarmak suretiyle okumaya mahkum ettiniz. Ve bundan dolayı binlerce onbinlerce kızımız okullara gidemedi. Sizin başınızdaki hocanız başörtü için 'füruattır' dedi. Başınızı açın okullara öyle gidin dedi. Şaşırmayın size ağır birşey daha söyleyeceğim. Yeri geldi 'Alkol de alabilirsiniz' dedi. Evet, yeri geldi daha ileri.. Bunları söylemeye edebim müsaade etmiyor. İlke şu amaç için herşey meşrudur. Herşey mübahtır. Bunlarda bu var."

Zaman, 06.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.