Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Yüce Divan’dan kurtuluşu yok

Yüce Divan’dan kurtuluşu yok
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvetin toplumsal bir hastalık olduğunu belirterek, “Kanserden kötüdür. Kangrenden kötüdür. Kalıcı hale dönüşürse, herkes tarafından yolsuzluk ve rüşvet görülmez duyulmaz bir hal alırsa bu toplum çürür. Toplumun çürümesi devleti çökertir” dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında dün Tekirdağ, Malkara, Ergene ve Çorlu’da halka hitap eden MHP Lideri Bahçeli, özetle şunları söyledi:

AKP’Lİ KARDEŞİM BAŞBAKAN’A SOR

Paraları toplayıp toplayıp kasalara koyarken sayıyorlar, bu nedenle elleri uyuşmuş kolları ağrır hale gelmiş. Birisi de tavsiye etmiş 'Bu kadar eziyeti kendinize niye yapıyorsunuz, teknoloji ilerledi para sayma makineleri var, alın eve birer tane' demiş. Türkiye'de yolsuzluk var mı yok mu? Var ise nereye kadar? Kime kadar uzanıyorsa kökünden kazımaya, gerekli cezayı vermeye size namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. AKP'li kardeşim bunu Başbakan’a niye sormuyorsun? Niye bu soruların cevabını istemiyorsun? Neyden gocunuyorsun ki herkese saldırıyorsun? Türkiye'de mitingler yapıyorsun belediye seçimleriyle ilgili buralarda. Hiç yolsuzluk ve rüşvetin olduğundan değil kendinden bahsediyorsun. Sen kimsin? Bu kadar işin içerisinde bir gocunduğun yer var ki sen bu kadar rahatsız oluyorsun, saldırgan oluyorsun.

YARGININ ÖNÜNE ER GEÇ ÇIKACAK

Yolsuzluk ve rüşvet kolay atlatılacak bir konu değildir. Ondan sonra yiyenlerle yemeyenlerin kavgası başlar. Ve Türkiye'de sosyal hareketlilik hızlanır. Türkiye'de bazı ayaklanmalar baş gösterir. Bundan yararlananlar olur. Türkiye karmakarışık kaosa, kavgaya, iç çatışmaya girdiği zaman ortada hiçbir siyasi parti kalmaz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı AKP'ye oy vermiş olanlar da kurtaramaz. AKP'nin Yüce Divan’dan kurtuluşu yoktur. Yargının önüne er geç çıkacaktır. 
 

Hürriyet, 06.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.