Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Mustafa Sarıgül: "Hiçbir vatandaşa hor davranmayız"

Mustafa Sarıgül: "Hiçbir vatandaşa hor davranmayız"
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, katıldığı bir etkinlikte yumruk attığı iddia edilen kişiye ilişkin, "AK Partili Fatih Belediye Başkan yardımcısının kardeşi, abisi olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla oradaki arkadaşımız bir vatandaş değil. Bir siyasi partinin en üst düzeydeki görevlisinin abisi. Bu provokasyonlar bundan sonra da olacak. Biz hiçbir zaman vatandaşlarımıza negatif bir konuşma yapmayız, en ufak bir şekilde hor davranamayız" dedi.

Sarıgül, partisinin Şişli Belediye Başkan adayı Hayri İnönü ile Baruthane Caddesi'nde esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Hayri İnönü'nün, Şişli'de çok güzel hizmetler yapacağını, bütün yurttaşları kucaklayacağını ifade eden Sarıgül, ilçede inançlara saygılı laikliğin hakim olacağını belirtti.

Daha sonra Emekliler Evi'ni ziyaret eden Sarıgül, burada yaptığı açıklamada İstanbul'da yeni bir enerjinin 30 Mart'ta sandıklardan çıkacağına inandığını söyledi. Yurttaşların gösterdiği ilginin, kendisini ve arkadaşlarını şımartmayacağını, kibirlenme ve böbürlenmeye doğru götürmeyeceğini vurgulayan Sarıgül, daha mütevazı olacaklarını ve daha çok çalışacaklarını dile getirdi.

Sarıgül, pazar günü projelerini anlattıktan sonra oy oranlarının daha da artacağına inandığını ifade ederek, İstanbul'da ötekisi olmayan bir anlayışın göreve geleceğini ve yurttaşların tamamını kucaklayacağını kaydetti.

Bir gazetecinin, "Başbakanın, 'birinci parti olmazsak siyaseti bırakırım' şeklinde bir açıklaması oldu. Sizin böyle bir iddianız var mı?" sorusu üzerine Sarıgül, "Sayın Başbakanın söylediği sözlere cevap vermek benim aile terbiyeme, siyasi terbiyeme ve bana yakışmaz. Sayın Başbakan sağolsun, 'birinci parti olmazsam bırakırım' diyor. O kendi takdiridir. Bunu kaçıncı defa söylüyor. 'Üç dönem olduğu zaman bırakırım' diye zaten Başbakan daha önce söylemişti. Üç dönemden fazla kimsenin kalmaması gerektiğini Başbakan söylemişti. Bir Kasımpaşalı zaten tükürdüğünü yalamaz" ifadelerini kullandı.

Feshane'de katıldığı bir etkinlikte yumruk attığı iddia edilen kişinin suç duyurusunda bulunacağı belirtilerek, bu konudaki görüşü sorulan Sarıgül, şunları kaydetti:

"Oradaki arkadaşımız belli oldu. Fatih Belediye Başkan yardımcısının kardeşi, abisi olduğu ortaya çıktı. AK Partili bir arkadaşımız olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla oradaki arkadaşımız bir vatandaş değil. Bir siyasi partinin en üst düzeydeki görevlisinin abisi. Bu provokasyonlar bundan sonra da olacak. Biz hiçbir zaman vatandaşlarımıza negatif bir konuşma yapmayız. Hiçbir zaman vatandaşlarımıza en ufak bir şekilde hor davranamayız. Vatandaşımızın ne arzusu varsa yerine getiririz. Ancak Sayın Başbakanın bizim üzerimize göndermeye çalıştığı militanlarının cevabını da yurttaşlarımız 30 Mart'ta sandıkta verecekler. Ben 30 Mart günü 'Sarıgül'ün, 'Kırmızıgül'ün kim olduğunu biliyorum, ama 'Morgül'ün kim olduğunu yurttaşlarımız gösterecekler."

Sarıgül, yerel seçimlere işaret ederek, "30 Mart günü sarı gülün, kırmızı gülün kim olduğunu biliyorum ama mor gülün kim olduğunu sadıkta yurttaşlarımız gösterecek" ifadesini kullandı.

cnnturk.com, 05.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.