Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: "Nisan ayında hükümeti devireceklermiş"

Erdoğan: "Nisan ayında hükümeti devireceklermiş"
Partisinin Kırıkkale mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu parelel yapının yolsuzluklarını özellikle ortaya çıkaracağız. Kurban derilerinde nasıl yolsuzluk yaptıklarını, himmet adı altında makbuzsuz topladıkları paraları nasıl kullandıklarını, şantajlalarını, tehditlerini bütün illegal işlerini tek tek ortalığa dökecek ve bunun da hesabını soracağız" dedi. Erdoğan, "Nisan ayında Hükümeti devireceklermiş" diye konuştu

Adıyaman'dan Kırıkkale'ye geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran yaklaşık 20 bin kişiye hitap etti.

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Fethullah Gülen'e yüklenen ve muhalefetin esersizlikten kaset siyaseti yaptığını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi: "CHP genel müdürü biliyorsunuz kasetle geldi, şimdi kasetle gideceği günü biliyor. MHP Genel Başkanı da kasetle tehdit edildi, şimdi o da kaset siyaseti yapıyor. Bunlar MHP'nin başındaki zat bir iktidar fırsatı yakaladı, ne kadar kaldı, 3.5 yıl sonra kaçtı gitti. Niye duramadın ya? Hani 5 yıl kalacaktın?

"Nisan ayında hükümeti devireceklermiş"

Millet sana 5 yıl fırsat verdi. Bunlardan bir şey olmaz. Onlar Ziraat Bankası'nı, Halk Bankası'nı, Vakıf Bankası'nı batırdılar, 42 milyon dolar görev zararı. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası kazanıyor. Suç olduğu halde, Anayasaya, insanlığa vicdana, dürüstlüğe, mertliğe sığmayan, tutturmuşlar bir kasettir gidiyor.

Şimdi bu CHP ve MHP ikisinin başındaki ruh ikizidir. Şimdi bunlar yanlarına bir kişi daha buldular, üç kafadar oldular. Üçüncüsü kim? Pensilvanya. Şimdi üçlü oldular. Bunların derdi 17 Aralık'ta darbe yapacaklardı tutmadı, 25 Aralık'ı denediler, o da tutmadı. Hesapları bu seçimden yüzde 35'in altına indireceklermiş ve kardeşlerim Nisan ayında hükümeti devireceklermiş."

"Makbuzsuz topladıkları paraları..."

MHP'nin, Pensilvanya'nın gölgesinde durduğunu söyleyen Erdoğan, "MHP şimdi konuşmayacaksa ne zaman konuşacak? Vatansever, milliyetçi olduğunu şimdi göstermeyecekse ne zaman gösterecek? Ama hep birlikte ayakları dolandı, foyaları, maskeleri düştü. 30 Mart bunlara hesap sorma zamanıdır. Biz de hukuk yoluyla bunlara hesap soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz" dedi.

"Paralel yapının yolsuzluklarını ortaya çıkaracağız" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu darbe girişimini onların burunlarından fitil fitil getireceğiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Bu parelel yapının yolsuzluklarını özellikle ortaya çıkaracağız. Kurban derilerinde nasıl yolsuzluk yaptıklarını, himmet adı altında makbuzsuz topladıkları paraları nasıl kullandıklarını, şantajlalarını, tehditlerini bütün illegal işlerini tek tek ortalığa dökecek ve bunun da hesabını soracağız."

cnnturk.com, 04.03.2014

Erdoğan: Kılıçdaroğlu kasetle geldi kasetle gidecek
Seçim çalışmalarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da halka seslendi.

Radikal.com.tr – Başbakan Tayyip Erdoğan , Adıyaman’da yaptığı konuşmada da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nu eleştirerek, “Bu Pensilvanya'daki zat CHP Genel Başkanı'nın eline kasetler veriyor" dedi. CHP Genel Başkanı'na 'Bay Kemal' denildiğini söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "Geçenlerde söyledim, senden bir şey olmaz. Sen kasetle geldin, kasetle gideceksin" sözlerini tekrarladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Bize iftira atanlar iftiralarının altında kalıyorlar, bize çamur atanlar o çamurun içinde şu anda boğuluyorlar" diyen Erdoğan, "Pensilvanya'da bir zat var biliyorsunuz değil mi? Bize iftiralar atmaya başladı, bize beddualar etmeye başladı. Üç ayda maskesi düştü, Rabbim elini ayağını dolaştırdı, işte böyle mahçup oldu" diye konuştu.

"Cebrail parti kursa desteklemem diyen zat şu anda CHP'yi destekliyor" diyen Erdoğan, "CHP'nin olmadığı yerde de MHP 'yi destekliyor" dedi.

"Bu Pensilvanya'daki zat CHP Genel Başkanı'nın eline kasetler veriyor" diyen Erdoğan, "CHP Genel Başkanı da CHP'nin toplantılarında bu zatın borazanlığını yapıyor" dedi. CHP Genel Başkanı'na 'Bay Kemal' denildiğini söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "Geçenlede söyledim, senden bir şey olmaz. Sen kasetle geldin, kasetle gideceksin" ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçmişte "Başbakan'ın dinlenmesi çok vahim bir olay" dediğini belirten Erdoğan, "Şu an sorsanız tam tersini söyler" dedi. Kılıçdaroğlu'nun akşam başka sabah başka konuştuğunu ifade eden Erdoğan, "Bundan siyasetçi olur mu ya?" diye tepki gösterdi.

Erdoğan, Adıyaman'daki konuşmasında Mustafa Sarıgül'ün Trabzonlu bir vatandaşa yumruk attığı iddiasıyla ilgili de konuştu. "CHP'nin İstanbul adayı bir vatandaşa yumruk atıyor" diyen Erdoğan, "Bu millet de bunlara sandıkta yumruk vuracak" dedi. Türkiye'nin o yumruğun hesabını 30 Mart'ta sandıkta soracağını söyleyen Erdoğan, "Hukukta da biz hesabını soracakğız" ifadesini kullandı.

Asıl diktatörün CHP'nin içinde olduğunu öne süren Erdoğan, şunları söyledi:

"Aradık sorduk diktatörü bulduk ey CHP. Diktatör senin içinde. Kim? İnönü. İtalya'da biliyorsunuz, faşizm iktidar olduğunda onları ilk tebrik eden bunlar olmuştur. Biliyorsunuz ki Dersim'de bunlar katliamın baş sorumlusudur. Katliamın baş sorumlusu oldukları halde bu CHP'nin Genel Başkanı Dersim'le ilgili tek kelime edebiliyor mu? Edemez. Çünkü ederse biliyor ki bataklığa batacak."

Radikal, 04.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.