Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu: Hırsızın polisi olmaz

Kılıçdaroğlu: Hırsızın polisi olmaz
Tekirdağ’da düzenlenen mitingde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ses kayıtlarını dinlettikleri için polislerden uyarı aldıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Hırsızın polisi olmaz, halkın polisi olur" dedi.

TEKİRDAĞ - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Tekirdağ’da düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Konuşmasının tamamını yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ayıran Kılıçdaroğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Böyle bir rezaleti Türkiye Cumhuriyeti hiç yaşamadı, böyle bir hırsızlığı görmedi. Bir hükümet, devleti adeta soymakla görevlendirilmiş. Buna izin vermeyeceğiz.

İlk kez halkına açıkça yalan söyleyen bir başbakanla karşı karşıyayız. Ona başbakan demeyeceğim, onun adı başçalan. Merak ettiğim, milletin yüzüne nasıl bakıyor. İnsanda biraz utanma olur.

Adı yolsuzluğa bulaşmış birinin başbakanlık koltuğuna oturmasını içime sindiremiyorum. Bütün sülale malı götürmekle meşgul. Aile boyu yolsuzluk ilk kez gerçekleşiyor.

AK Parti’ye oy veren değerli yurttaşlarıma sesleniyorum. Bu iktidar sizi kandırdı, size yalan söyledi. ‘Sizi zengin edeceğiz’ dediler, kendileri zengin oldular. Din-iman siyaseti yaptılar, sizi sömürdüler. Bunlar yalancı, yolsuzluğu önlediler mi? Gırtlaklarına kadar battılar.

Hangi yasağı getirirseniz getirin, CHP bütün yolsuzlukları halka anlatacaktır. Hırsızlık babadan oğula geçti, aile boyu.

Ses kayıtları ‘sahte’ diyor. Bırak bu ses kayıtlarını, senin bakanın söylüyor. Senin yolsuzluk yaptığını söylüyor. Sana nasıl başbakan derim, senin adın başçalan.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 28 seferde 52 milyon dolar götürmüş. Mazotu 5 liradan alıyorsan sebebi budur.

AK Parti’ye halen oy verirseniz, harama ortak olursunuz. Ya helale oy verin ya da haramdan yana tavır takının. Vicdanınız, inancınız körelmediyse, bu ülkenin geleceği, çocuklarınızın geleceği için elinizi vicdanınıza koyun. En büyük sahtekar onlardır.

Hırsızlık yapanı, yolsuzluk yapanı Avrupa Birliği’ne alırlar mı? AB’den sorumlu bakan Egemen Bağış, 3 defada 1.5 milyon dolar götürmüş.

Ses kayıtlarını dinletiyoruz. Polisler geliyor, ‘ses kayıtlarını kaldırın’ diyorlar. Bütün polislere sesleniyorum. Hırsızın polisi olmaz, halkın polisi olur.

Siyasete girdiğim gün malvarlığımı internet sitesine koydum. 1971’den bu yana Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı maaşın iki katını aldım. Onun malvarlığı sahte, paraları evinde saklıyor.

Bu milleti soyarken hiç vicdanın sızlamadı mı, ‘Biraz ayıp oluyor’ diye düşünmedim mi? Hadi seni anladık, o çocukların günahı neydi?

Soyguna yeter, hırsızlığa yeter. 30 Mart'ta 'Bıktık bunlardan' diyeceksiniz, yeni bir Türkiye’nin önünü açacaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti kan ve gözyaşıyla kuruldu. Mustafa Kemal Atatürk, hiçbir zaman vermekten çekinmedi.”

ntvmsnbc.com, 04.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.