Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Hüseyin Çelik'in iki sene önceki sözleri sosyal medyayı salladı!

Hüseyin Çelik'in iki sene önceki sözleri sosyal medyayı salladı!
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in 2012 yılında 'Cemaat devlete sızmış, buna kargalar bile güler' sözleri bugün paylaşım rekoru kırıyor.

 

Radikal.com.tr - AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in 2 yıl önceki sözleri bugün sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Çelik'in 2012 yılı Şubat ayındaki bir demecinde cemaatin devleti ele geçirdiği iddialarına yönelik verdiği 'Cemaat devlete sızmış, buna kargalar bile güler' cevabı twitter'ı salladı.

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik 2 sene önce 20 Şubat 2012 'de yaptığı açıklamalarda: "İnsan kendisine ait olan birşeyi ele geçirir mi? Yıllarca bu paranoya ile yaşatıldık. Cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış buna kargalar bile güler" demişti. Çelik'in bu sözleri, son dönemde gerilimi gittikçe yükselen AKP-Cemaat tartışmalarının odağında yeniden gündeme geldi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan o sözlerin yer aldığı gazete küpürü kısa süre içerisinde yüzlerce retweet alırken, sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına girdi.

İşte sosyal medyada paylaşım rekorları kıran o sözler:

Radikal, 03.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.