Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: "Bana da tespihler gönderdi. Ama ananas göndermedi"

Erdoğan: "Bana da tespihler gönderdi. Ama ananas göndermedi"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim öncesi mitinglere devam ediyor. Isparta'da halka seslenen Erdoğan, Musfata Koç'un açıklamalarına gönderme yaparak, "Bana da tespihler gönderdi, methiyeler yazdı. Ama ananas göndermedi" dedi.

Başbakan Erdoğan, Isparta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

"Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi yol arkadaşlığımızı daim eylesin" diyen Erdoğan, "Türkiye'ye istikamet çizecek, yeni Türkiye'ye güç verecek bir seçime girdiklerini belirterek, "30 Mart seçimlerinde sandığa gidecek eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız" diye konuştu.

Erdoğan AK Parti ile sandıkta başa çıkamayanların şimdi başka yollarla bunu yapmaya çalıştığını ifade etti.

"Kasetle gelen kasetle gider"

Başbakan konuşmasına, "AK Parti'yi montaj kasetlerle çirkin iftiralarla yıpratacaklarını zannediyorlar. Bunların eline 3-5 koyun verseniz onları kaybedip öyle gelirler. Kasetle gelenler, kasetle giderler. Milletle gelenler, milletle giderler. Onlar kasetle geldi, biz milletle geldik. Bizim yolumuzu halk çizdi. Biz Hakka tabi olarak bu yoldayız" diye devam etti.

"Said-i Nursi eserlerinin bir kısmını Isparta Barla'da yazdı" diyen Erdoğan, "CHP'nin zulmünü burada çekti. Bunu çok iyi bilmeliyiz" ifadesini kullandı.

"Pensilvanya'daki zat..."

Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Pensilvanya'daki zat ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman'ın ifadesini almamıştır. Güya yolunda gidiyor, yalan... Vatikan'a mektuplar yazmıştır, Papa ile de el ele fotoğrafları vardır. Neyi nasıl yapıyorsun anlamak zor. 28 Şubat'ta darbecilere 'hoşgörü ödülü' veren, 17 Aralık'ta CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir? Şimdi ben söylüyorum. İki yıl önce de söyledim. Dedim ki, 'Dön Türkiye'ye gel', gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen, samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülken ise dön buraya gel diyorum. Onların arasında çok samimi olanlar var. Paralarını, arsalarını verdiler. Ben de samimiydim, ama safmışım.

Bana da tespihler gönderdi methiyeler yazdı. Ama ananas göndermedi. Son Türkçe olimpiyatlarında Peygamber'in orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Nerede Barla'daki Said-i Nursi nerede Pensilvanya'daki zat? Biz bir rahmet peygamberinin izindeyiz bizde gazap olmaz."

"30 Mart akşamı göreceksiniz..."

"30 Mart akşamı göreceksiniz milletimiz AK Parti ile yola devam diyecek" diyen Başbakan, "Kamuoyu araştırmalarından bunu görüyoruz. İsteseler de istemeseler de biz Meclis'ten kanunları geçirdik. CHP ikide bir Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor" şeklinde konuştu.

cnnturk.com, 02.03.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.