Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: Paralel örgütle CHP ittifak halinde

Erdoğan: Paralel örgütle CHP ittifak halinde
CHP'ye yüklenen Başbakan Erdoğan, ''Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz, olsa olsa yolsuzluk yaparlar. İttifaka dikkat edin. Paralel örgütle CHP ittifak halinde'' dedi. İnternet düzenlemesi ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor. Tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor'' değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuştu.

Başbakan'ın hedefinde ana muhalefet partisi vardı. CHP'nin paralel örgüt ile ittifak halinde olduğunu savunan Erdoğan, ''Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz, olsa olsa yolsuzluk yaparlar'' dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, paralel örgütün CHP'yi de, MHP'yi de parmağında oynattığını öne sürdü.

Meclis'ten geçen internet yasası ile ilgili de konuşan Erdoğan, ''Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor. Bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor. Tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor. Hatta daha özgür hale getiriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bunlar eser ortaya koyamazlar. Bunlar yapmaya değil, hep yıkmaya geldiler. Kardeşlerim bunlarda dürüstlük yok, akşam başka sabah başka konuşurlar. Bu oyunu bugüne kadar siz bozdunuz yine siz bozacaksınız. Şu Kartal'da ne varsa yine bizim dönemimizde var.

'ÇÖP DAĞLARINI HATIRLIYOR MUSUNUZ?'
Kartal bir yanlışa kurban gitti, bu yanlışı bu dönemde düzelteceğinize inanıyorum. 30 Mart sonrası Kartal’da çok farklı bir dönem olacak. 1994 öncesindeki çöp dağlarını hatırlıyor musunuz? O çöp dağlarını 1 yılda kaldırdık biz. İstanbul'un kaynakları peşkeş çekilmişti. 2,5 milyar dolar İBB'nin borcu vardı. Teslim ederken 1,2 milyar dolar borçla teslim ettim. Yatırımlar hariç. Dürüst olmak bu. İstanbul yolsuzluklar nedeniyle tarihinin en karanlık günlerini yaşadı.

'153 YILLIK HAYALİ BİZ GERÇEKLEŞTİRDİK'
Yolsuzluk batağındaki İstanbul'u aldık, bugünlere taşıdık. Yolsuzlukları bitirdiğimiz için Marmaray'ı inşa ettik 153 yıllık Sultan Abdülmecid'in hayalini biz gerçekleştirdik. 3. köprü inşaatına başladık. Buna biz para vermeyeceğiz, 20 yıllığına bu müteahhit firmalarına bunu verdik. Kanal İstanbul projesini adımını atıyoruz.

'SSK GENEL MÜDÜRÜ OLDUĞUN ZAMANKİ PİSLİKLERİ TEMİZLE'
Biz yolsuzluk yapılmasına izin vermeyiz yapana asla müsamaha göstermeyiz. 1994'te yolsuzluk içindeki İstanbul'u CHP'den devralmıştık. Şu anda o CHP yolsuzluk iddiasıyla partiden attığı birini aday yapıyor. Ondan sonra adına yolsuzluk düzenlemesi yapan bu zat bu adam kalkıyor onu İBB Başkan adayı yapıyor. Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SSK'nın Genel Müdürü olduğun zamanki pislikleri temizle.

'ONUN SAYESİNDE KAYSERİ SUCUĞA DOYDU'
Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz olsa olsa yolsuzluk yaparlar. Bu CHP'nin Genel Müdürü o koltuğa oturduğu günden beri eline tutuşturulan kağıt parçalarını sallayıp yolsuzluk iddiasında bulunuyor. Kayseri'de yolsuzluk var diye ortalığa çıktı sayesinde Kayseri sucuğa doydu. Çünkü belediye başkanımız çok dava kazandı. Kazandığı paralı alıyor orada vatandaşa sucuk dağıtıyor.

Bir bakanımızla ilgili üniversite sınavında yolsuzluk yaptığı iddiasında bulundu. Elindeki belgenin sahte olduğu hemen anlaşıldı, rezil oldu. Eline ne verirlerse bu genel müdür onu sallıyor. Lütfen ittifaka dikkat edin. Paralel örgütle CHP ittifak halinde. Geçenlerde yine çıkmış grup toplantısında elinde bir şeyler sallayıp duruyor. Genel müdür unutma senin genel başkanın Baykal ile ilgili o görüntülü hazırlıkları yapanlar da şu anda senin eline bunları verenlerdir bunu bilesin.

O genel başkanın o görüntülü kaseti dağıtıldığı zaman Anayasa görüşmelerini yapıyorduk. O zaman dedim ki hemen müdahale edin, bu yayını durdurun, yarım saat sürmedi durdurduk. Biz durdurduk. O genel müdür bu sayede partiye genel başkan oldu. Aradan bir müddet geçti genel başkan yardımcısı olan zat ismini vermeyeceğim, onunla ilgili de bir görüntülü CD yayınlandı. Onu da engelleyen yine biz olduk. Yağmur gibi CD’ler geliyordu. Manevi, ahlaki değerlerimize ters olduğu yayınları durdurduk.

'PARALEL ÖRGÜT CHP VE MHP'Yİ PARMAĞINDA OYNATIYOR'
Sayın Bahçeli’nin yanındaki vekillere ait de aynı görüntüler yayınlandı. Biz hemen onları da durdurduk. Ama bunlara iyilik olmadı. Şimdi bakıyorum ellerinde bazı CD’lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın bir netice alamazsınız. Önce siz aynaya bakın aynaya. Bu paralel örgüt sizleri parmağında oynatıyor. CHP'yi de parmağında oynatıyor, MHP'yi de parmağında oynatıyor. Paralel örgüt iftiralarını genel müdürün eline veriyorlar. 2010’daki kaset komplosu sıradan bir olay değildi. Eski genel başkan gitti şu andaki genel müdür göreve geldi.

'İNTERNET KALKMIYOR, KONTROL ALTINA ALINIYOR'
Şimdi internetle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Niye? Bu ahlaksız yayınlar olmasın diye bu adımları atıyoruz. Dikkat ediyorum da bazı çevreler nedense yok düşünce, fikir özgürlüğünü engellemekmiş. İnternet kalkmıyor, kontrol altına alınıyor.

Özel hayat ihlal edildiğin mahkemeye başvuruyor 5 gün sonra karar çıkıyor erişim engelleniyordu. Biz ise birisi mağdur mu oldu burada TİB bunu inceliyor kararını veriyor erişimi mahkeme kararına kadar engelliyor. Erişimi geçici olarak bloke etmeyi sansür olarak nitelendirmek sadece art niyettir. İnternete sansür gelmiyor. Yani bu ahlaksızlıklar, bu yolsuzluklar devam mı etsin? Bu ülkede insanları itibarsızlaştırma hareketleri devam mı etsin?

Türkiye'yi kasetler yoluyla, kayıtlar yoluyla hukuk ihlallerinin yapıldığı bir ülke olmaktan çıkarıyoruz ve çıkaracağız. Şantaja, komploya, özellikle de kasetler yoluyla siyasete müdahaleye son verecek, sandığın, milli iradeninin gücünü daha da arttıracağız. Özgürlükleri sonuna kadar savunduk ve savunuyoruz. Ama kişilik haklarına müdahale, özel hayatın gizliliğini ihlal, özgürlük değildir. Meseleyi anlamadan, ne olduğunu bilmeden, öğrenmeden, 'sansür' diyerek, 'yasak' diyerek insanları sokağa çıkarmak isteyenler, farklı niyetlerin, farklı gayelerin peşindedir.

Okullarımızı fiber internet ile biz buluşturduk. Biz internete hayır demiyoruz, güvenli internet diyoruz. Paralel devlet çeteleri ile de sonuna kadar mücadele edeceğiz. Devletin imkanlarını kullanarak bunları yurtdışına servis edenlerden bunun hesabını soracağız. Türkiye'de özgürlüklerin, demokrasinin önünü daha da açacağız.

Bir kısım yargıda güvenlikte yapılan yanlışları gördünüz. Buralarda insanların itibarını nasıl yerler altında süründürdüler gördünüz. Fakat bu iftiralar tutmayacak, iftira atanlar kendi iftiralarında boğulacaklar. Biz huzurunuza hizmetleri anlatmak için geliyoruz birileri de iftiraları atmak için geliyor bizim farkımız bu.''

ntvmsnbc.com, 08.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.