Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bülent Arınç, AK Parti'nin oy oranını açıkladı

Bülent Arınç, AK Parti'nin oy oranını açıkladı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Şu anda bile oy oranımız, bugün milletvekili seçimi yapılacak olsa yüzde 50'nin altında değil. Kim ne derse desin, siz benim sözüme bakın, en düşük rakam yüzde 47-48. Allah'ın izniyle yarın sandık kurulsa göreceksiniz ki biz yine yüzde 50'lerin üzerinde olacağız" dedi.

Arınç, partisinin Gemlik Belediye Başkan adayı Refik Yılmaz'ın seçim bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gemlik'i çok sevdiğini ifade ederek, ilçeye siyasi hayatı boyunca geçmişte de çok geldiğini, konferanslar verdiğini, vakıf toplantılarına katıldığını, parti çalışmaları yaptığını, bundan dolayı ilçenin kendisinde özel bir yeri olduğunu söyledi.

Arınç, Gemlik Belediyesince inşa ettirilen kapalı pazar yerinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada ise Yılmaz'ın, ilçede çok önemli bir projeyi daha faaliyete geçireceğini anlattı.

Kendilerine yönelik 11 yıldır süren güveni, hükümet olarak hiçbir zaman boşa çıkarmadıklarını vurgulayan Arınç, şöyle konuştu: "11 senedir siz bize güvendiniz, biz çalıştık. Çalıştık, bizi daha çok desteklediniz. Şu anda bile oy oranımız, bugün milletvekili seçimi yapılacak olsa yüzde 50'nin altında değil. Kim ne derse desin, siz benim sözüme bakın, en düşük rakam yüzde 47-48.

Allah'ın izniyle yarın sandık kurulsa göreceksiniz ki biz yine yüzde 50'lerin üzerinde olacağız. Allah dilerse verir, verdirir, gönüllere koyar AK Parti'yi. Hizmette sınır olmaz. Kim ne derse desin, boş gürültülere, dedikodulara, iftiralara bakmayın. Allah bizi biliyor, millet bizi tanıyor ve güveniyor. Çok şükür neler geldi geçti bu memleketten.

3, 4, 5 partili ne koalisyonlar, kırmızı plaka heveslisi ne bakanlar, çıkarı için memlekete kötülük yapmaya çalışan ne siyasetçiler gördük ama çok şükür biz hamdolsun dümdüz gidiyoruz, düşe kalka ama dosdoğru gidiyoruz. Eğilmedik, bükülmedik, gecemizi gündüzümüzü milletimize verdik. Çok şükür 6 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Türkiye'nin neresinden neresine gidin, hamdolsun en güzel hizmetleri göreceksiniz."

Arınç, konuşmasının ardından butona basarak temele ilk harcı döktü.

cnnturk.com, 07.02.2014

 

Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.