Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 'Cumhurbaşkanı Gül Ulaştırma Bakanı ile görüşme kararı aldı'

'Cumhurbaşkanı Gül Ulaştırma Bakanı ile görüşme kararı aldı'
İnternette yapılan yeni düzenlemenin TBMM'den geçmesinin ardından, sosyal medyada da, Cumhurbaşkanı Gül'e yönelik yasayı veto etmesi yönünde çağrılar yoğunlaştı

Perşembe günleri Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde "devlet günü" olarak adlandırılır; Çünkü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, her perşembe Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı'nı kabul eder, son gelişmeler hakkında ilk elden bilgi alır. Ancak bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün rutin programına son anda sürpriz bir isim daha eklendi; Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan.

Cumhurbaşkanı'nın, internet konusunda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB), site kapatmaya kadar varan geniş yetkiler tanıyan yasanın TBMM'de kabulünden sadece saatler sonra Ulaştırma Bakanı'nı kabul etmesi dikkat çekti. Ankara'da, "Gül, tartışmalı yasa konusunda birinci elden bilgi alacak" yorumları yapıldı.

Yasanın TBMM'den geçmesinin ardından, sosyal medyada da, Cumhurbaşkanı Gül'e yönelik yasayı veto etmesi yönünde çağrılar yoğunlaştı.

t24.com.tr, 06.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.