Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Ala’dan valilere paralel yapı uyarısı

Ala’dan valilere paralel yapı uyarısı
Seçim güvenliği ile ilgili 81 ilin valisini Ankara’da toplayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Astlarınız sizi yönetmesin” uyarısunda bulundu

Seçim güvenliği ile ilgili 81 ilin valisini Ankara’da toplayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Astlarınız sizi yönetmesin” uyarısunda bulundu.

Valilere “İnisiyatif kullanın, izin yapmayın, kararları siz verin” diyen Ala, valilerin, illerinde lider yöneticilik üstlenmek zorunda olduklarının altını çizdi. Seçimlerin sonucu etkilemek amaçlı nüfus taşımalarına karşı dikkatli olunmasını isteyen Ala, şunları söyledi:

“Özel ve kamu sektörü, sivil toplum örgütleriyle koordinasyonu sağlayarak, ilin sorunlarını tartışıp fırsatlarını ve önceliklerini belirleyerek Türkiye’nin ortaya koyduğu uluslararası ve bölgesel vizyona uygun harekete geçirmek en başta sizlerin üst yönetici olarak görevinizdir. Ortaya konan perspektifin, hedefin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği meselesiyle ilgilenin. Zamanı siz yönetin. Alt kademeleri siz yönetin. Onların sizi yönetmelerine, meşgul etmelerine fırsat vermeyin. Karar alın, irade koyun, gereğini yapın.”

Son günlerde medyaya yansıyan seçim bürolarına saldırı olaylarının kesinlikle tekerrür etmemesi için gerekli tedbirlerin hazır tutulması uyarısını da yapan Ala, alınacak önlemlerin güvenlik birimleriyle koordinasyon içinde en ince ayrıntısına kadar planlanması talimatını verdi.

Taraf, 02.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.