Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > AK Parti’ye tuzluklar sızmış

AK Parti’ye tuzluklar sızmış

Dün tapu dağıtım töreninde istifa eden milletvekillerine yüklenen Erdoğan, Gülen Cemaatine taktığı isimlere “tuzluğu” da ekledi. Erdoğan, “Aramıza tuzluklar sızmış” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Okmeydanı Tapu dağıtımı töreninde istifa eden milletvekillerine “Aramıza tuzluklar sızmış” sözleriyle yüklendi.

17 Aralık operasyonu sonrası medyaya sızan telefon görüşmelerinde geçen şifreleri kullanmaya devam eden Erdoğan, Gülen Cemaati için kullandığı “tespih”, “Ananas” şifrelerine dün “Tuzluğu” ekledi. Erdoğan, haşhaşi benzetmesini de “Ajan, casus, haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar. Bu yapılanları nasıl açıklayacaksınız?” sözleriyle tekrarladı. Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

17 Aralık operasyonuna biz darbe dediğimizde birileri bunu anlayamıyor. Neymiş bu planlar; öncelikle hükümete bir yargı müdahalesi yapılacak yargı eliyle hükümet yıpratılacak ardından milletvekilleri istifa ettirilecek. Duyuyorsunuz sosyal medyada.

Milletin oyuyla AK Parti çatısı altında yeralanlar meğer biryerlerden gelen emir ve talimatla istifa ettirilmişler. Meğer AK Parti’ye de bazı tuzluklar sızmış. Milletten değil çete reislerinden, faiz lobilerinden, vaiz lobilerinden emir ve talimat alanlar apaçık ihanet içindedir. Bunların hedefi sadece istifa etmek, bölücülük yapmak değil Nisan ayından sonra hükümet atayacaklarmış!

Maliye ve Milli Eğitim bakanımla konuştuk. Yeni dönüşümde diyelim ki bir özel okulun bir dersliğinde 15 öğrenci var, 15 eksiği var. Biz 15 öğrencinin maliyetini ödeyerek göndereceğiz. Seçim sonrası bu yasayı görüşeceğiz ve yasayı Meclis’ten geçireceğiz.

İş adamlarıyla ittifak yaptılar Şifre: Ananas, Şifre tespih. Ananaslar, tespihler gelip gidiyor. Sert kayaya çarptılar. Ekonomi 2001’deki ekonomi değil, ekonomi korunaklı. 2023 hedeflerimizden bizi hiç kimse saptıramaz.

Uluslararası şer odaklarıyla çalışmaktan çekinmediler. Bunlar Suriye’ye yaptığımız yardımlardan, İran’a yaptığımız ziyaretten neden rahatsız.Güneyde sevdikleri ülke var ondan bunlardan rahatsız. Ajan, casus, haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar.

CHP’yi çok önceden şekillendirmeye başladılar. Kasetle başkanı görevden uzaklaştırıp, başka birini göreve getirdiler. Bu örgüt CHP’yi parmağında oynatıyor.

Kirli odakların kurduğu tuzaklar onların başına çöktü. Ananaslar, tuzluklar, tespihler hepsi ters tepecek. Bu seçim çok daha demokrat, özgürlükçü olacak.

 

NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki akşam Grand Cevahir Otel’de Kalyoncu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu’nun oğlu Mehmet Kalyoncu ile Gökçe Kasapoğlu’nun düğün töreninde nikah şahitliği yaptı. Erdoğan’ın, eşi Emine Erdoğan ile birilikte katıldığı düğün basına kapalı gerçekleşti.
 

 

Taraf, 02.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.