Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yolsuzluk açıklaması

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yolsuzluk açıklaması

Almanya'da bulunan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, dini cemaatleri ziyareti sırasında rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. İşler, operasyonun amacının, "Başbakanın karizmasını çizmek, imajını bozmak" olduğunu söyledi.

Almanya'daki temasları çerçevesinde Köln'de çeşitli dini cemaatler ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi'ni ziyareti sırasında rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına değindi. Bakan İşler, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını şöyle açıkladı:

"Gezi olayları, onun evveline de baktığımız zaman sayın Başbakanımızın 2012 yılından itibaren uluslar arası alandaki olumlu karizmasını çizme yönünde, imajını bozma yönünde bir takım yayınlar yapıldığını maalesef hep birlikte gözledik. Dolayısıyla bir operasyon söz konusu. 17 Aralık operasyonunu bugüne kadar siyasi kriz çıkarma gayreti içerisinde olup da başarı elde edemeyen odakların, ekonomik kriz çıkararak AK Parti'den ve sayın Başbakanımız Erdoğan'dan kurtulabilir miyiz çabası olarak değerlendiriyorum. Görünen hedef hükümetimizse de görünmeyen hedef ya da gizlenen hedef Türkiye'nin gelişmesi, kalkınması, ilerlemesi, 2023 hedeflerinin adım adım gerçekleşiyor olması, çözüm sürecinin başarılı yürüyor olmasıdır."

 

cnnturk.com, 02.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.