Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Arınç: Fakir kalacaksınız

Arınç: Fakir kalacaksınız

Bursa'da konuşan Bülent Arınç, "'Çok oluyorsunuz siz, fakir olacaksınız fakir kalacaksınız... IMF'nin emirlerine muhtaç kalacaksınız. Biz size vereceğiz siz bize hizmet edeceksiniz' demişler. Biz buna karşı çıktık" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti'nin ana gövdesinin sapa sağlam olduğunu belirterek, "Yanlış yapan varsa, hesabını verir. Eğer iddialar ve imtihanlar yanlışsa, Allah da onların hesabını görür. O yüzden şu son imtihandan da güçlenerek çıkacağız" dedi.

Arınç, 11 yıldır yolsuzlukla mücadele eden hükümetin, dışarıdan destekle yolsuzluğun içine batmış gibi gösterildiğini söyledi.

Bursa'da temaslarını sürdüren Arınç, "Yurt dışından destek alıyorlar. Yurt içinde de bu kanaatleri pekiştirmeye çalışıyorlar. Bugün hamdolsun bu hesabını şerefle veren hükümetiz. Attığımız her adımın yaptığımız her işin hesabını verdik. Yolsuzluk yapan yanımızdan geçemez. Elinden bile tutmayız.

 

Şu adam bunu yaptı, şu adam şunu yaptı. Allah cezasını versin. Bunun kararını mahkeme verecek. Bizim parti olarak bu işlerde en ufak bir işimiz yok. Sadece bir mahalli seçim olarak değil, bir iktidara güven olarak da bu seçimi kullanmamız gerekiyor" dedi.

Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

"Çok oluyorsunuz siz, fakir olacaksınız fakir kalacaksınız... IMF'nin emirlerine muhtaç kalacaksınız. Biz size vereceğiz siz bize hizmet edeceksiniz' demişler. Biz buna karşı çıktık, bu milletin evladı olarak alnımız açık, başımız dik olduk. Karşılarında diz çökmedik. Artık Türkiye'nin başbakanı mazlumlar temsilcisi olarak, zalimlere 'sen zalimsin' diyebiliyor.

Artık dünya, 'Türkiye ne düşünüyor ne söylüyor' bunu merak ediyor. Bütün mazlum milletler 'arkamızda Türkiye var' diyebiliyor. Bir yerde darbe yapılmışsa orada demokrasiden yana oluyoruz. Bir yerde insan hakları ihlal edilmişse, Suriye'de olduğu gibi... Suriye'deki fotoğrafları görünce vicdanınız el verdi mi O fotoğrafları görünce CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekillerinin Esed'in yanına hafta sonları turlar düzenleyerek, fotoğraf çektirmesinin utancını yaşıyoruz"

 

ntvmsnbc.com, 02.02.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.