Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Cumhurbaşkanı’nı bile dinlemişler

Erdoğan: Herkesi dinlemişler
İran dönüşü gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanı'nı ve Meclis Başkanı'nı, beni, ailemize, çocuklarımıza varana dek herkesi dinlemişler" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran'dan dönüşte, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, dolaylı yollardan da olsa, sadece kendisi ve ailesinin değil, Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı'nın da dinlenildiğini söyledi.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanı’nın dinlenmesinden Meclis Başkanı’na varıncaya, benim dinlenmeme kadar. Ailelerimize, çocuklarımıza varıncaya kadar herkesi dinlemişler. Direkt dinlemesi şart da değil zaten. Mesela kalkıyor Deniz’i dinliyor, ben de telefonla Deniz’le konuşuyorum. Oradan takılıyor veya Okan ile görüşüyorsa oradan giriyor. Yolu çok" şeklinde konuştu.

Makamında bulunan dinleme cihazıyla ilgili son gelişmeleri de paylaşan Başbakan Erdoğan, "Arkadaşlarım böcekle ilgili de çalışıyorlar. Kendilerine yeni yeni şeyler geliyor. Bazı şeyler yeni dökülmeye başladı. Herkes ürküyor, korkuyordu. Artık bilgiler gelmeye başladı. Kimler neler çekmiş neler. İtiraf diyebileceğimiz şeyler geldi" dedi.

Erdoğan, telefon dinlemeleri konusunda yeni düzenlemeye gideceklerini de söyledi.

Erdoğan konuyla "Adli takip kararını ancak Ağır Ceza Mahkemesi oybirliği ile verebilecek, oyçokluğu ile değil. Bunu niye getiriyoruz? Artık böyle ‘rastgele dinleyelim, şu olsun, bu olsun’ yok. Mahkemelerde dinlemelerin bir yeri, bir ağırlığı olacak" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Özel Yetkili Mahkemelerin elindeki dosyaların Ağır Ceza Mahkemeleri'ne devri sırasında bazı davaların düşebileceğini belirtti.

ntvmsnbc.com, 31.01.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.