Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > İstifa Çevre’de kaldı

İstifa Çevre’de kaldı
RÜŞVET operasyonundaki iddiaların ardından Çevre Bakanlığı’ndan alınan Erdoğan Bayraktar, hem AKP’den hem de vekillikten istifa ettiğini açıkladı. Günler geçti. Ama ne Meclis’e, ne de AK Parti’ye dilekçe verdi

Oğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan ve canlı yayında hem partisinden hem de milletvekilliğinden istifa ettiğini duyuran eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, istifa etmedi. Bayraktar’ın istifa açıklamasının üzerinden günler geçti ama ne AKP Grubu’na, ne genel merkeze, ne de Meclis Başkanlığı’na ulaşan bir dilekçesi var. Başbakan Erdoğan’ın da istifa etmesi gerektiğini belirten Bayraktar’ın, partide rahatsızlık yaratan açıklamalarının ardından AKP Genel Merkezi’nde ikna edildiği bilgisi kamuoyuna ulaşmış, partiden ve vekillikten istifadan vazgeçtiği söylentisi yayılmıştı.

TBMM’ye göre, Bayraktar hâlen AKP Trabzon Milletvekili. Parti yönetimine tepki göstererek istifa eden Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, İzmir milletvekilleri Ertuğrul Günay ve Erdal Kalkan, Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ile Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Meclis listesinde “Bağımsız” olarak yer aldı. Meclis Başkanlığı, Bayraktar’ın istifası ile ilgili kendisine ulaşan bir dilekçe olmadığı için işlem yapamıyor.

Taraf, 06.01.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.