Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Yıldırım: İnsanları hor görmedik, aşağılamadık

Yıldırım: İnsanları hor görmedik, aşağılamadık

İzmir'de seçim çalışmalarına başlayan başkan adayı Binali Yıldırım, "Sahilde, yüksekte, deniz kenarında demiyor, bütün insanları seviyoruz. İnsanları hor görmedik, aşağılamadık, yalaka demedik" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kaya Termal Otel'deki AK Parti İzmir İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 2014 yılının İzmir için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Zorlu bir yarışın kendilerini beklediğini kaydeden Yıldırım, "Bugün sesimde bir problem var. Onun için sesimizi idareli kullanmak mecburiyetindeyiz. Her ne kadar sesimiz gitse de gönülden gönüle ses olduğunu biliyoruz, biz gönülden gönüle de iletişimi sağlayan bir anlayıştan geliyoruz" dedi.

Çok önemli bir sorumluluk üstlendiklerini ifade eden Yıldırım, Ege'nin incisi İzmir'i yeni bir heyecanın beklediğini, AK Parti'nin yerel seçimlere emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

AK Parti'nin 11 yıllık siyaset hayatında başarıdan başarıya koşan, unutulmaz eserlere imza atan bir hizmet partisi olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bugün dönüp geriye baktığınızda 11 senenin bir değerlendirmesini yaptığınızda şunu rahatlıkla göreceksiniz. 80 yılda yapılamayan eserlerin bir bir gerçeğe dönüştüğü, asırlık hayallerin gerçek olduğu 11 yılı göreceksiniz" dedi.

'HAMASET VE HUSUMETLE İŞİMİZ YOK'
Hamaset ve husumetle işlerinin olmadığını, İzmir'de sevgi, saygı, samimiyetle çalışacaklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Biz insanı, İzmir'i seviyoruz. Sahilde, yüksekte, deniz kenarında demiyor, bütün insanları seviyoruz. 30 Mart'tan sonra belediyelerin kapısı İzmirliler'e sonuna kadar açık olacak. İnsanları hor görmedik, aşağılamadık, 'yalaka' demedik. İnsanları yücelttik, yaratılanı Yaradan'dan ötürü hep sevdik. İnsanları seveceğiz, onlara saygı duyacağız. Düşüncelerimiz farklı olabilir, kendimizi ifade şeklimiz de farklı olabilir, yaşayışımız da siyasal tercihlerimiz de farklı olabilir. Farklı olmayan şeyimiz gülümsememiz, gözyaşımızdır. Farklı etnik gruplardan da geliyor olsak, gözlerimizden akan yaş aynı renktir, gülümsememiz aynıdır."

 

ntvmsnbc.com, 05.01.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.