Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bakanları alması suçun itirafıdır

Bakanları alması suçun itirafıdır

İstanbul merkezli operasyonda Başbakan ve çevresinin suçüstü yakalandığını iddia eden MHP lideri, ‘İktidar kanunsuzluk çukuruna batmıştır’ diye konuştu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Bursa’nın İznik İlçesi’nde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın rüşvet ve yolsuzluğu saklamaya çalıştığını öre sürerek, “Erdoğan Türkiye’yi yıkmak, askerinden polisine kadar milli güç unsurlarını tasfiye etme maksadıyla şeytanla bile ortaklık kuracak kadar gözü dönmüştür” dedi.

‘Suçüstü yakalandı’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karayolu ile Bursa’nın İznik İlçesine geldi. Burada partililer tarafından karşılanan Bahçeli, daha sonra gittiği İznik Belediye binasında MHP’li Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz’ı ziyaret etti. Daha sonra hükümet meydanına geçen Bahçeli, buradaki atık su arıtma tesisinin temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Bahçeli, Başbakan’ın yolsuzluğu uydurma, rüşveti de iftira olarak değerlendirmesine rağmen dört bakanın görevden aldığını hatırlattı. Bahçeli, “Yolsuzluk iddialarının merkezinde yer alan ve 29 yaşındaki karanlık bir kişi tarafından rüşvet bağımlısı yapılan bakanları görevden almak bir yönü ile suçlamaları kabullenmek değil midir? Başbakan Erdoğan etrafı ile birlikte suçüstü yakalanmıştır” diye konuştu.
Başbakan’a seslenen Bahçeli, “Milyonlarca vatandaşımız giyecek ayakkabı dahi bulamazken yandaş zümrenin ayakkabı kutularına milyon dolarları saklaması AKP’nin eseridir” diye konuştu.
 

Milliyet, 05.01.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.