Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 4 BDP'li ve bir bağımsız milletvekili yemin etti

4 BDP'li ve bir bağımsız milletvekili yemin etti
TBMM Genel Kurulu'nda, 4 BDP'li ve bir bağımsız milletvekili, yemin etti.

Genel Kurul, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.

Akşener. toplantı yeter sayısı olduğunu belirterek, gündeme geçilmeden önce and içmemiş milletvekillerini kürsüye davet etti.

Kürsüye ilk olarak BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, ardından Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız ile Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, kürsüye gelerek and içti.

Öte yandan, milletvekilleri Genel Kurul'a gelişte BDP ve HDP milletvekilleri tarafından alkışlandı. Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile AK Parti'den Mehmet Metiner, Salih Fırat, Kasım Gülpınar, CHP'den Sezgin Tanrıkulu, Aydın Ayaydın, Sinan Aygün ve Mustafa Balbay BDP sıralarına gidip milletvekillerine geçmiş olsun dileklerini ileterek kısa süre sohbet etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır ve bazı milletvekilleri, yemin ettikten sonra milletvekillerini kutladı.

cnnturk.com, 07.01.2014

KCK'dan tutuklu 3 vekile tahliye
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK davalarında tutuklu yargılanan BDP Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız ile Bağımsız Van milletvekili Kemal Aktaş'ın tahliyesine karar verdi.

BDP'li Gülser Yıldırım ile İbrahim Ayhan'ın dün tahliye edilmesinin ardından bugün de, BDP Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız ile bağımsız Van milletvekili Kemal Aktaş'ın tahliyesine karar verildi.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK'dan tutuklu üç vekilin tahliyesine karar verdi.

Anayasa Mahkemesi, BDP milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ile bağımısz milletvekili Kemal Aktaş'ın da hak ihlalına uğradığına karar vermişti. 

Üç milletvekilinin bugün cezaevinden salıverilmesi bekleniyor.

ntvmsnbc.com, 04.01.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.