Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bahçeli çok sert konuştu: Bu ikinci...

Bahçeli çok sert konuştu: Bu ikinci...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır'da buluşmuştur. Peşmerge başı ve sözde bir sanatçı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştır. Bu ikinci Habur rezaletidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Oberhausen'de Almanya Türk Federasyonu'nun 28. Büyük Kurultay programına katılarak partililerine seslendi. Bahçeli, "Ülkemiz zor durumdadır. Başbakan yangına benzinle gitmektedir. Ana vatanda Türklüğü sindirmeye çalışan bir hükümet iş başındadır. Siz burada bayrağınızla iftihar ediyorsunuz ama Türkiye'de bayrağı indirmek için hainlerden destek uman bir yönetim işbaşındadır. Türklükle adeta savaşmaktadır. Başbakan milli ve manevi değerlere üst üste saldırmaktadır. Andımızı kaldırmayı çağdaşlık olarak sunan bu Başbakandır. Mualifleri susturmaya çalışan bu şahsiyettir. Hükümet etnik bölücülüğü palazlandırmış, PKK'yı aklamak için düğmeye basmıştır. Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır'da buluşmuştur. Peşmerge başı ve sözde bir sanatçı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştır. Bu ikinci Habur rezaletidir. Başbakan, peşmerge ile Diyarbakır'da ortaya çıkmıştır. Bu ülkeye ve Türk milletine zarar verdirmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

 

''BU İKİNCİ HABUR REZALETİDİR''
MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Sıla özlemi çektinizse varlığınızı peşkeş çekmediniz. Teslim olmadınız, boyun eğmediniz. Hepiniz bayrak gibi Avrupa semalarında dalgalandınız. Hepiniz gül goncaları gibi Avrupa’nın her köşesinde açtınız. Hepiniz Almanya’yı kendinize ikinci yurt yaptınız. Doyduğunuz bu ülkeye vefalı oldunuz. Almanya’nın büyümesi için payınıza düşen her görevi yaptınız ve devam ediyorsunuz. Her ortamda her zeminde Türk milletinin hoş görüsünü disiplinini ispatladınız. Ne olursa olsun bencil olmadınız. Ümitsizliğe fırsat tanımadınız. Hele ki korkakça yaşamaya asla yüz vermediniz. Türk milleti budur. Avrupa Türklüğü bu demektir. Siz Müslüman Türksünüz. Türk milletisiniz. Almanya Türklerin gerçek vasıflarını sizinle tanımış, Almanya size ekonomik imkan sağlarken, sizler de elbette Almanya’ya yüksek kültür ve ahlak kattınız. Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır'da buluşmuştur. Peşmerge başı ve sözde bir sanatçı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştır. Bu ikinci Habur rezaletidir."

 

TÜRK MİLLETİNE ZARAR VERDİRMEYECEĞİZ
"Peşmergeyle Diyarbakır’da sahneye çıkmış ve Kürdistan düetini ortaklaşa icra etmiştir. Türk milleti büyük bir tehdidin bizzat Başbakan’ın devrede olduğu dağılmanın arifesindedir. Ancak buna izin vermeyeceğiz. Türkiye ve Türk milletine zarar verdirmeyeceğiz. Varsın Başbakan’ın Barzani’si, Şivan Perver’i, Ahmet Kaya’sı, teröristi olsun. Varsın onlar Kürtlüğe kin kussunlar. Müzakereleriyle Türkiye’yi çözmeye amaçlasınlar. Bize sizler gibi “Ne mutlu Türküm diyene” inancıyla destek veren, salonlardan taşan meydanlarımızı tıklım tıklım dolduran oldukça her zorluğun üstesinden geliriz. Biraz daha rahmet yağsın, boşalan milli sel bölücü hevesleri terörist hedefleri temizleyecek. Vatanı kötülüklerden arındıracaktır. Herkes özellikle Başbakan bilsin ki Türk milleti tekrar zafer arabasına binerse, eline kamçı yerine yıldırımları alır. Önüne at diye kasırgaları koşar. Başına en parlak yıldızları koymaktan asla kaçınmaz."

DİLİNİZE SAHİP ÇIKIN
"Bir toplumun paylaştığı ortak değerler ne kadar çoksa toplum o kadar güçlü olacaktır. Türk milleti doğrudan birliğin, kültürde birleşmenin sosyal siyasal dayanışmanın merkezidir. Türk milletinin cüceleşmesini hiçbir fani sağlayamayacaktır. Dilinize sahip çıkınız. Türkçe öğretmene duyduğunuz öğretmen ihtiyacını da Türkiye’de gündeme getireceğimizden müsterih olunuz. Her seviyede daha fazla söz sahibi olmalısınız. 11 kardeşimiz Alman parlamentosuna girmeye hak kazanması bizleri oldukça sevindirsede bu yeterli görülmemektedir. Hafif hafif yan bakanlara, dudak bükenlere aldırış etmeyeceğiz. Milletimizin göz nuru olduğunuzu asla aklınızdan çıkarmayınız. Her şey ters giderse sığınacak büyük bir milletiniz vardır ve her zaman sizin yanınızdadır. 9 Mayıs 2012 tarihinde TBMMde kabul edilen yeni bir düzenlemeyle, önümüzdeki seçimlerde büyükelçilikte, konsolosluklarda okul ve spor salonu gibi mahallerde oy kullanacaksınız. Eski uygulamada sadece gümrük kapılarında oy verirken artık durum değişmiştir. Artık ülkemiz için karar vereceksiniz. Daha etkin ve müdahil bir irade göstereceksiniz."

 

Hürriyet, 16.11.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.