Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Ertuğrul Kürkçü taburcu oldu: Benden kolay kurtulamazsınız!

Ertuğrul Kürkçü taburcu oldu: Benden kolay kurtulamazsınız!
HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü tedavi olduğu Özel Güven Hastanesi'nden taburcu oldu. Hastane çıkışında yaptığı açıklamada, MHP dışında tüm siyasi partilerden kendisini arayıp geçmiş olsun dilekleri iletildiğini belirten Kürkçü, haftasonu gerçekleştirecekleri Parti Meclisi'nden sonra yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

ANKARA - HDP’nin birinci olağanüstü kongresinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve anjiyo olan HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü tedavisinin tamamlanmasının ardından bugün taburcu oldu. Kürkçü’ye hastane çıkışında HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel eşlik etti. Hastane çıkışında açıklama yapan Kürkçü, yeni bir güç ve enerjiyle yeniden döndüğünü belirterek, kendisini ziyaret eden herkese ve hastane çalışanlarına teşekkür etti. Kürkçü, “Görevimizin başındayız. Haftasonu gerçekleştireceğimiz Parti Meclisi için çalışmalarımız olacak. Haftasonu yapacağımız görev bölüşümüyle uzun yürüyüşümüzü başlatacağız. Yerel seçim çalışmalarımıza başlayacağız. Çok umutlu ve iyi bir başlangıç yaptık. Bu kadar iyi bir bileşimin yakalanabileceğini biz de beklemiyorduk. Her şey güzel olacak diye ümit ediyorum” diye konuştu.

'BENDEN KURTULAMAZSINIZ'
Doktorların sağlık durumu nedeniyle siyasete devam edip etmemesine ilişkin bir uyarısı olup olmadığının sorulması üzerine Kürkçü, “Siyasetle sağlık arasında bir ilişki kurmuyor tıp. Çok üzerinde durulacak bir şey yok. Daha önce de anjiyo olmuştum” dedi. Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in de kendisini aradığını kaydeden Kürkçü, “Kendisine benden bu kadar çabuk kurtulamayacaklarını bilmelerini söyledim, şaka olarak... CHP’den Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti, Levent Gök ve Deniz Baykal telefonla aradı. MHP dışında tüm siyasi partilerden arayan oldu” diye konuştu.
Başbakan’ın siyasi başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın HDP’yle ilgili köşeyazısına ilişkin soru üzerine Başbakan gibi tek tek yazarlarla tartışmadıklarını belirten Kürkçü, en önemli yanıtın HDP’nin ilerleyişi olacağını söyledi. Tren hızlandıkça kendilerine katılmak isteyenlerin olacağını vurgulayan Kürkçü, “Herkese açığız, kimsenin eski partisine bakmayız, programımızı, tüzüğümüzü kabul eden herkes gelebilir” diye konuştu. Kürkçü, bir soru üzerine Abdullah Öcalan’la herhangi bir mesajlaşmanın olmadığını, İmralı'ya heyet gittikçe mesajların geldiğini ve henüz adaya yeni bir heyetin gitmediğini belirtti.
HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel ise, “Bir çok deneyimle yeni bir başlangıç yaptık. Bu umudu büyütmek hepimizin görevi, beklentilere cevap olma zamanı. Onun (Kürkçü’nün) dinlenmeye de zamanı yok. Hafta sonu kurullarımızı oluşturduktan sonra yerel seçim çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Radikal, 30.10.2013
 

Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.