Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü davet etti!

Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü davet etti!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül liderliğindeki TDH'yi CHP'ye davet etti...

 

İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Girişimciler Derneği'nde (KAGİDER) düzenlenen toplantıya katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada "Biz aynı zamanda bölünme lüksü olmayan siyasal anlayışı temsil ediyoruz. Eğer çağdaş uygarlığı istiyorsak A partisi, B partisi, B hareketi... Bunların dışına çıkmak zorundayız. Türkiye Değişim Hareketi (TDH) var. Hepsini Cumhuriyet Halk Partisi'ne davet ediyorum. Ayrışma lüksümüz yok. Ülkenin bu kadar sorunu var ve biz ayrışıyoruz. Herkes öyle bir noktaya geldi ki can cekişiyor biz ayrışıyoruz. Ayrışma lüksümüz yok. Cumhuriyetin ilkeleri bağlamında bir araya gelmek zorundayız" dedi.

 

Radikal, 26.10.2013

CHP'den bir "Sarıgül" açıklaması daha...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Elbette Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'ne gelirse mutluluk duyarız" dedi.

Keskin, partisinin CHP Elazığ İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlattı.

Süper devletlerin, menfaatlerinin kesiştiği noktada yer alan Türkiye'nin, tarih boyunca emperyalist güçlerin sürekli ilgi odağı olduğunu söyleyen Keskin, vatandaşların, ülke üzerinde oynanan oyunları bozduğunu, iç barışında birlik ve beraberliğini diri tutmayı başardığını anlattı.

Keskin, bir gazetecinin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili sorusu üzerine, bunun yerine demokrasiyle ilgili sorular yöneltilmesi gerektiğini ifade etti.

Bir ülkede medya görevini yapamıyorsa, doğru ve sağlıklı haber veremiyorsa, dünyada ve ülkesinde yaşanan olayları yurttaşlarına yansıtamıyorsa, o ülkede demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığını savunan Keskin, "Türkiye'de bugün gerçekten çok sayıda medya kuruluşu var. Hepsi tek ağızdan yayın yapan
kuruluşlar haline gelmişlerdir. Demokrasi işlerse Sarıgül de gelir yeşilgül de gelir, hepsi gelir. Analar kim bilir daha ne Sarıgüller doğuracaktır. Elbette
Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'ne gelirse mutluluk duyarız" diye konuştu.

Daha sonra Keskin, partilileriyle sohbet etti.

cnnturk.com, 25.10.2013


 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.