Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > MİT iddiaları TBMM gündeminde

MİT iddiaları TBMM gündeminde

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) uluslararası faaliyetleri kapsamında bazı ajanları ilgili ülkelere ihbar ettiğine ve Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin olarak, özellikle muhalefet milletvekilleri ve siyasetçileri fişlediğine yönelik basında çıkan haberleri TBMM gündemine taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) uluslararası faaliyetleri kapsamında bazı ajanları ilgili ülkelere ihbar ettiğine ve Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin olarak, özellikle muhalefet milletvekilleri ve siyasetçileri fişlediğine yönelik basında çıkan haberleri TBMM gündemine taşıdı. Başbakan Erdoğan’ın yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunulan soru önergesinde, “MİT ile ilgili iddialar incelenmiş ya da araştırılmış mıdır? Hiçbir inceleme ya da soruşturma yapılmamış ise gerekçesi nedir? MİT’in uluslararası faaliyetleri ile ilgili iddiaların kaynağı neresidir? Bu konu incelenmiş midir’’ soruları yer aldı.

FİŞLEME İDDİALARINI İNCELEDİNİZ Mİ

Önergede ayrıca, şu sorulara yer verildi: ‘’MİT’in özellikle muhalefet milletvekillerini ve siyasetçilerini fişlediği iddiaları incelenmiş midir? Özellikle muhalefet milletvekilleri ve siyasetçilerinin takip edilmesi, izlenmesi, fişlenmesi, hükümetiniz tarafından olağan mı karşılanmaktadır? MİT’in uluslararası ve Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili iddiaların kamuoyuna yansımasında ‘cemaat-hükümet çekişmesi’nin etkili olduğuna ilişkin iddialar doğru mudur?”

 

Taraf, 25.10.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.