Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > “Bugüne kadar yol için kaç cami yıktın”

“Bugüne kadar yol için kaç cami yıktın”
CHP, ODTÜ’den geçecek tartışmalı yol için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin polis desteğiyle yaptığı ağaç katliamını Meclis’e taşıdı

CHP, ODTÜ’den geçecek tartışmalı yol için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin polis desteğiyle yaptığı ağaç katliamını Meclis’e taşıdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, önceki gün bu projeyi “Önünde cami bile olsa o camiyi yıkarız, gideriz camiyi başka yerde inşa ederiz” sözleriyle savunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bu amaçla bugüne kadar kaç cami yıktığını sordu.

CHP’li Tanrıkulu, soru önergesinde Başbakan Erdoğan’dan şu sorulara yazılı yanıt vermesini istedi: “İktidara geldiğinizden beri (2003) yol çalışmaları dolayısıyla kaç cami yıkılmıştır, kaç cami inşa edilmiştir? İlgili bölgede Hazineye ait arazi var mıdır? Bu araziler kamulaştırılmış mıdır? Kamulaştırılmışsa bu araziler kimlere satılmıştır? Satılan bu arazileri hangi kurum ya da şahıslar almıştır? Yine bu bölgede İş Merkezi, AVM ve Rezidanslar için araziler kamulaştırılmış mıdır? Eğer kamulaştırılmışsa İş Merkezi, AVM ve Rezidansları yapacak olan firmalar ya da şahıslar kimlerdir? TOKİ bu bölgede arsa ve arazi almış mıdır?”

 

TANRIKULU, AA’NIN HABERİNİ DE SORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerinin Anadolu Ajansı (AA) tarafından sansürlenerek yayınlandığını söyledi. Tanrıkulu, verdiği soru önergesinde, “Anadolu Ajansı’na, söz konusu sansürün uygulanması konusunda hükümetin veya AKP yönetiminin herhangi bir direktifi olmuş mudur?” diye sordu.

Taraf, 24.10.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.